• تاریخ انتشار : سه‌شنبه 28 آوریل 2020 - 14:12
  • کد خبر : 2759
  • چاپ خبر
همزمان با هفته کار و کارگر و بسیج کارگری :

رشد 8 درصدی کارگاه های فعال استان کرمان در سال رونق تولید

همزمان با اغاز هفته کار و کارگر و بسیج کارگری جامعه کار و تولید استان  با فرمانده سپاه ثارالله کرمان دیدار کردند و از این حوزه گزارشاتی ارائه دادند . به گزارش “ کارگران کرمان “ رضا اسماعیلی در این دیدار گفت : نزدیک به 136 شهید از شرکت ذغال سنگ استان کرمان هستند و

همزمان با اغاز هفته کار و کارگر و بسیج کارگری جامعه کار و تولید استان  با فرمانده سپاه ثارالله کرمان دیدار کردند و از این حوزه گزارشاتی ارائه دادند .

به گزارش “ کارگران کرمان “ رضا اسماعیلی در این دیدار گفت : نزدیک به 136 شهید از شرکت ذغال سنگ استان کرمان هستند و نزدیک به 1000 شهید از جامعه کارگر در استان کرمان هستند و این کارگران چه از ابتدای انقلاب چه در دوران سازندگی در شرایط تحریم و پسا تحریم همیشه د رخط مقدم رزم بودند در دوران سازندگی نیز خط مقدم جبهه بوده اند .

وی ادامه داد : یادواره شهدای کارگر استان کرمان طی سه دوره برگزار شده است که الگوی کشوری گردیده است و دو شهید نیز در سطح ملی داشته ایم و از بزرگترین خدمات جامعه تولید برگزاری شیفت های ایثار و افزایش پایگاه های مقاوت بسیج در سطح کارخانجات است که به تعداد 70 رسیده است و این تعدد سبب تقویت روحیه از خود گذشتگی و جهاد شده است .

مدیر کل سازمان تامین اجتماعی در ادامه افزود : 56 درصد بیمه شدگان استان کرمان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند و 1500 هزار نفر تحت پوشش هستند و لذا گستردگی و تاثیر گذاری بسیاری بر مسائل سیاسی و اقتصادی و اجتماعی دارند در حال حاظر نزدیک به 120 هزار مستمری بگیر در کرمان است که سالانه نزدیک به 300 میلیارد تومان مقرری به انان پرداخت می شود .

علی حسینی ادامه داد :  استان کرمان شاهد رشد بیمه در سال رونق تولید بوده است که 6 درصد رشد در سطح بیمه شدگان و 8 درصد رشد در سطح کارگاههای فعال شده است و نزدیک به 53 هزار کارگر در استان کرمان می باشد که امیدواریم در سال جاری نیز به جهش تولید و رشد بیمه گذاران بیانجامد .

اسلامی مدیر روابط کار نیز افزود : در سال جاری بدترین تصمیم برای کارگران در افزایش نرخ دستمزد گرفته شده است و حقوق کارگران از یک میلیون و 500 میلیون تومان به 1 میلیون 800 رسیده است لذا توجه به کرامت کارگر در این زمان جدی نگرفته شده است .

رواقی نماینده کارگری استان کرمان نیز ادامه داد : کارگران کرمان در فروش سهام شستا هیچ حق و حقوقی ندارند زیرا مسولان با تصمیمات غلط این سهام را به غیر واگذار کرده اند و البته توجیحات غلطی هم می اورند .

انتهای پیام /

 

لینک کوتاه

برچسب ها

ناموجود