رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۶
  • کد خبر : ۳۶
  • مشاهده :397 views
در قطب گردشگری کرمان شنیده می شود

نوای جوش و خروش آبشارهای معروف شهرستان بافت

در این فصل که لطافت هوا مثال زدنی شده، به شهرستان بافت کرمان سفر کنید و دل به نوای جوش و خروش آبشارهایی بدهید که از میان صخره ها می خروشند و فرو می ریزند.       به گزارش  “کارگران کرمان “به نقل از اقطاع؛ اگر از دلدادگان طبیعت هستید که با شنیدن نام آبشار […]

در این فصل که لطافت هوا مثال زدنی شده، به شهرستان بافت کرمان سفر کنید و دل به نوای جوش و خروش آبشارهایی بدهید که از میان صخره ها می خروشند و فرو می ریزند.

 

 

 

به گزارش  “کارگران کرمان “به نقل از اقطاع؛ اگر از دلدادگان طبیعت هستید که با شنیدن نام آبشار به شور و شوق می آیید، در این فصل زیبای بهاری که لطافت هوا مثال زدنی شده، به شهرستان بافت کرمان سفر کنید و دل به نوای جوش و خروش آبشارهایی بدهید که از میان صخره ها می خروشند و فرو می ریزند.

آبشار سه کاسه

آبشار سه کاسه در ۱ کیلومتری جنوب روستای جهان جان واقع است، آبشار سه کاسه پس از ریزش از یک ارتفاع ۱۰ متری سنگی، وارد ۳ کاسه پلکانی می گردد و از این رو به آبشار سه کاسه مشهور شده است.

این آبشار درون تنگه رودخانه جهان جان واقع است، این رودخانه پس از تشکیل آبشار ، مسیر خود به سمت جنوب در میان دره را ادامه داده و پس از عبور از بن گود به سد بافت می ریزد.

آبشار بنگان
یکی از جاذبه های دیدنی و جذاب شهرستان بافت که تماشاگران فراوانی را به سوی خود فرا می خواند، آبشار زیبای بنگان است، آبشاری در دل کوه که طبیعت آن در نوع خود منحصر به فرد است.

آبشار بنگان در ۱۵ کیلومتری شمال شرقی شهر بافت قرار دارد،  بازدید کنندگان این آبشار با گوش دادن به موسیقی زیبای آبشار که آب آن از بلندای ۱۵ متری بر فراز سنگها و صخره های آن فرود می آید، احساس طراوت و زنده بودن را تجربه می کنند.

آبشارهای خوشکار
آبشار های خوشکار شامل ۲ آبشار هستند که در مسیر موسوم به خوشکار و درمسیر صعود به قله لاه زار در ارتفاعات بحر آسمان هستند، در فصل بهار  شدت آب به قدری است که صحنه زیبایی را خلق می کند، ادامه این مسیر به قله کوه شاه منتهی میگردد.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه