رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۳
  • کد خبر : ۴۹
  • مشاهده :492 views
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد :

برنامه حمایت اجتماعی از کودکان کار و خیابانی باجدیت پیگیری می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید براینکه با هرگونه کار کودکان مخالف هستیم گفت:برنامه ما حمایت اجتماعی از کودکان کار و خیابانی است و این برنامه را با جدیت پیگیری می‌کنیم. به گزارش “ کارگران کرمان “«علی ربیعی» یکشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: باید شرایطی ایجاد شود تا این […]

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید براینکه با هرگونه کار کودکان مخالف هستیم گفت:برنامه ما حمایت اجتماعی از کودکان کار و خیابانی است و این برنامه را با جدیت پیگیری می‌کنیم.

به گزارش “ کارگران کرمان “«علی ربیعی» یکشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: باید شرایطی ایجاد شود تا این دسته از کودکان به مدارس بازگشته و رویای کودکی خود را تحقق بخشند.
به گفته وی، در هفته آتی جلسه ای را با قوه قضاییه، وزارتخانه های دادگستری و کشور، سازمان بهزیستی، شهرداری تهران، نیروی انتظامی و تعدادی از سازمان های مردم نهاد (NGO) فعال در این زمینه تشکیل خواهیم داد و این موضوع پیگیری می شود.
وی با یادآوری اینکه کودکانی که در شهر به کار گرفته می شوند، چند دسته می باشند، تصریح کرد: یک دسته از این کودکان فاقد پدر و مادر مشخص هستند و متاسفانه مورد سوء استفاده قرار می گیرند، دسته دیگری نیز از این کودکان هستند که باوجودی که دارای خانواده بوده اما آنها هم متاسفانه با اجبار از تحصیل محروم و به کار خیابانی مشغول می شوند و در نهایت دسته ای دیگر نیز وجود دارند که آنها اتباع خارجی بوده و ماهیت مشخصی ندارند.
ربیعی تاکید کرد: به هر حال با هرگونه کار کودک و برخورد قهری و سلبی با کودکان مخالفیم و به همین دلیل برنامه ما حمایت اجتماعی از کودکان کار و خیابان است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با تاکید براینکه افرادی که به طور سازمان یافته کودکان را به کار می گیرند حتما به مراجع قضایی معرفی خواهند شد، افزود:ساماندهی این کودکان جز برنامه های اصلی ما است بطوریکه آن دسته از این کودکان که خانواده مشخصی ندارند در مراکز ما نگهداری خواهند شد، اما افراد دیگری که دارای خانواده هستند پس از اخطار به خانواده آنها و مددکاری؛ اگر باز هم از سوی خانواده هایشان به خیابان فرستاده شوند سعی می شود تا با کمک وزارت دادگستری و قوه قضائیه آنها را نیز برای مدتی تحت نظر مراکز بهزیستی قرار دهیم.
ربیعی ادامه داد: اما درخصوص افراد بزرگسالی که در خیابان ها و چهارراه ها کار می کنند هم به دنبال آن هستیم تا با کمک شهرداری تهران طرحی را به پیش بریم که این افراد نیز در قالب تعاونی ها سامان داده شوند.بنا داریم این افراد با لباس و برنامه مشخص به کار گرفته شوند و به صورت هدفمند به فعالیت بپردازند.
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در پایان با بیان اینکه خوشبختانه همکاری خوبی در این زمینه بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شورای شهر و شهرداری تهران صورت گرفته است، افزود: ما به همراه شهردار تهران به دنبال این هستیم که با الگو سازی پایتخت، تمامی این طرح ها را به تمامی کشور تعمیم دهیم.

انتهای پیام /

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه