رفتن به بالا
  • پنج شنبه - ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۶
  • کد خبر : ۸۴
  • مشاهده :1,047 views
دومین روز تجمع کارگران هپکو و آذرآب در اراک؛

پایتخت صنعت ایران همچنان شاهد صحنه اعتراضات کارگری +تصاویر

کارگران شرکت هپکو اراک صبح امروز برای دومین روز متوالی در اعتراض به پرداخت نشدن ۶ ماه حقوق و معوقشان مقابل شرکت و نزدیک پل شهید بختیاری اراک تجمع کردند و به سمت شرکت آذرآب حرکت کردند. به گزارش کارگران کرمان : کارگران شرکت هپکو اراک صبح امروز برای دومین روز متوالی در اعتراض به […]

کارگران شرکت هپکو اراک صبح امروز برای دومین روز متوالی در اعتراض به پرداخت نشدن ۶ ماه حقوق و معوقشان مقابل شرکت و نزدیک پل شهید بختیاری اراک تجمع کردند و به سمت شرکت آذرآب حرکت کردند.

به گزارش کارگران کرمان : کارگران شرکت هپکو اراک صبح امروز برای دومین روز متوالی در اعتراض به پرداخت نشدن ۶ ماه حقوق و معوقشان مقابل شرکت و نزدیک پل شهید بختیاری اراک تجمع کردند و به سمت شرکت آذر آب حرکت کردند.

با ادامه دار شدن این تجمعات، کارگران هپکو با راهپیمایی آرام به سمت شرکت آذرآب اراک، با کارگران معترض این شرکت همراه شدند. این در حالیست که کارگران آذر آب نیز امروز دومین روز اعتراضات خود در این هفته را از سر گرفته اند.

روز گذشته نیز کارگران این شرکت در اعتراض به پرداخت نشدن معوقاتشان، وضعیت نابه سامان شرکت و نوبد مواد مورد نیاز برای تولید در ریل راه آهن شهر اراک تجمع و مسیر راه آهن اراک-تهران را مسدود کردند.

همچنین اعتراض جمعی از کارگران شرکت آذرآب اراک نسبت به عدم پرداخت معوقات و وضعیت فعلی شرکت امروز به بلوار منتهی به میدان امام خمینی این شهر رسید و جاده اراک قم به دلیل این تجمعات مسدود شد. این حرکت کارگران دیروز با برخورد نیروی انتظامی و ضرب و شتم کارگران مواجه شد.

خانه کارگر استان مرکزی نیز در بیانه ای ضمن محکوم کردن اتفاقاتی که دیروز برای کارگران شرکت های آذرآب و هپکو اراک افتاد، این جریان را باعث شرمندگی  و ننگی بزگ دانست.

در این بیانیه آمده است: واقعا چگونه بر دستان کارگران بوسه میزنند؟! کارگر برای مطالبه ی حقوق حقه ی خود، مطالبات معوق ناشی از عدم دریافت چندین ماه حقوق که مسئولین به خواسته های آرام آنها توجه نکرده و از روی ناچاری و شرمندگی خانواده اعتراضات خود را خیابانی می کنند، مسئولین بجای همیاری آنها و دلجویی از آنها دستور برخورد با آنها را صادر می کنند و کارگران عزیز را مورد ضرب و شتم قرار می دهند و کارگر عزیز، بجای بردن نان به خانه، با کبودی بدن و زخم صورت به خانه میرود، خانواده آن کارگر عزیز از خواستن خرجی زندگی، لوازم التحریر مدرسه قطعا صرف نظر میکنند.

خانه کارگر استان مرکزی ضمن محکوم کردن آنچه امروز بر این کارگران گذشت از دولت تدبیر و امید درخواست دارد با تشکیل کمیته ای تحت عنوان دلجویی از کارگران و پرداخت سریع مطالبات آنها به استان مرکزی اعزام نموده و  پاسخگوی حرکت ناشایست نیروهای انتظامی باشند که کارگران را مورد ضرب و شتم قرار دادند. آنهایی که امروز دستور حمله به کارگران عزیز را صادر نمودند، چگونه قدرت و جسارت برخورد با دوسرمایه دار که خون  کارگر را در شیشه کرده ندارند؟ آنها به کجا وابسته اند که میتوانند چندین ماه حقوق هزاران کارگر را پرداخت نکنند و زندگی آنان را نابود کنند و امروز هم مورد لطف و عنایت قرار داده و کارگران را مورد ضرب و شتم قرار دهند؟!

استان مرکزی چهارمین قطب صنعت کشور و دومین قطب صنایع مادر تخصصی کشور است که در تنوع تولیدات صنعتی در کشور رتبه نخست را دارد. بیشتر این صنایع در شهرستان اراک مستقر هستند که موجب شده است به این شهرستان لقب پایتخت صنعت ایران را بدهند.

متاسفانه به دلایل مختلف از جمله سوء مدیریت، شرایط رکودی حاکم بر اقتصاد کشور، واگذاری های غیر اصولی،واردات محصولات مشابه خارجی و … برخی از واحدهای تولیدی استان در سالهای اخیر دچار مشکل شده اند.

در این میان مشکلات واحدهای تولیدی آذراب و هپکو اراک از سایر شرکت های تولیدی و صنعتی استان بیشتر است.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه