رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۴ مهر ۱۳۹۶ - ۰۴:۵۵
  • کد خبر : ۱۰۸
  • مشاهده :412 views
بازدید یک روزه :

صدای کارگران چشمه پودنه شنیده شد

روز گذشته مدیر کل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی از معادن چشمه پودنه که مدت زمانی ست  که به تعطیلی گراییده بود بازدید کرد  به گزارش “پایگاه خبری تحلیلی کارگران کرمان “معدن چشمه پودنه که از ابتدای سال ۹۲ به علت عدم صرفه اقتصادی برای پیمانکارش منبع درامدی نبود تعطیل شد و ۴۰۰ کارگر […]

روز گذشته مدیر کل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی از معادن چشمه پودنه که مدت زمانی ست  که به تعطیلی گراییده بود بازدید کرد 

به گزارش “پایگاه خبری تحلیلی کارگران کرمان “معدن چشمه پودنه که از ابتدای سال ۹۲ به علت عدم صرفه اقتصادی برای پیمانکارش منبع درامدی نبود تعطیل شد و ۴۰۰ کارگر آن نیز تعدیل شدند.

در چند سال اخیر کارگران این معدن که معوقات و مطالبات بسیاری را از پیمانکار طلب داشتند بارها سه راهی مسجد ابوالفضل را بسته و خواستار رسیدگی به مطالبات خود شده بودند.

روز گذشته رضا اسماعیلی مدیر کل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی در جمع کارگران این معدن در بخش نگهداری حضور یافته و مشکلات این واحد تولیدی و کارگرانش را از نزدیک مورد بررسی و پایش قرار دادند .

با پیگیریهای اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان بیش از ۱۹۰ کارگر معدن زغالسنگ چشمه پودنه کوهبنان ، تا پایان تیر ماه امسال معوقه ای بابت پرداخت حقوق و مزایا ندارند .

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان هدف از این بازدید را بررسی آخرین وضعیت ایمنی این معدن و همچنین دیدار با کارگران معدن زغالسنگ چشمه پودنه کوهبنان عنوان کرد و گفت : این معدن دو سال پیش به علت رعایت نکردن مسایل ایمنی بوسیله بازرسان اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی تعطیل شده بود اما در حال حاضر این معدن ، خوشبختانه با سطح رضایت بخش از نظر ایمنی و اشتغال بیش از ۱۹۰ کارگر فعال است .

اسماعیلی با بیان اینکه بیش از ۱۹۰ کارگر معدن زغالسنگ چشمه پودنه کوهبنان با پیگیریهای اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان ، معوقه پرداخت حقوق و مزایا ندارند گفت : هدف ما در سال اقتصاد مقاومتی ، تولید – اشتغال ، ارتقای بیش از پیش شأن و منزلت کارگران خدوم استان کرمان است .

همچنین پس از این بازدید مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان و هیات همراه با عزیمت به کارخانه زغالشویی شهرستان زرند ، در خصوص مسایل کارگران شرکت زغالسنگ ؛ جلسه ای با آقای فلاح مدیر عامل شرکت زغالسنگ کرمان و نمایندگان شوراهای اسلامی کار مناطق معدنی برگزار نمودند و مقرر شد در آینده با هدف جلوگیری از تضییع حقوق کارگران زغالسنگ ، طرح طبقه بندی مشاغل در معادن زغالسنگ اجرایی شود  .

 

 

 

 

 

انتهای پیام /

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه