رفتن به بالا
  • جمعه - ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۰
  • کد خبر : ۱۵۰
  • مشاهده :291 views
رئیس دانشگاه جامع کاربردی استان کرمان:

کمبود مهارت عامل اصلی بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی است

رئیس دانشگاه جامع کاربردی استان کرمان گفت:دانشگاه جامع علمی کاربردی تنها دانشگاهی است که به صورت علمی کاربردی زیر نظر آموزش عالی و با توجه به نیاز شغلی جامعه فعالیت می کند و مهارت افزایی شاغلین و فارغ التحصیلان دانشگاه های دیگر نیز از اهداف این دانشگاه است. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کارگران کرمان […]

رئیس دانشگاه جامع کاربردی استان کرمان گفت:دانشگاه جامع علمی کاربردی تنها دانشگاهی است که به صورت علمی کاربردی زیر نظر آموزش عالی و با توجه به نیاز شغلی جامعه فعالیت می کند و مهارت افزایی شاغلین و فارغ التحصیلان دانشگاه های دیگر نیز از اهداف این دانشگاه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کارگران کرمان ؛ عنایت الله معافی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در کشور ما دانشگاه علمی کاربردی و اهداف آن در بین عموم ناشناخته مانده است در حالی که در کشورهای دیگر این دانشگاه ها آن قدر پر اهمیت و بزرگ هستند که قبولی در این دانشگاه مورد توجه است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان افزود: در دانشگاه علمی کاربردی دانش تئوری، دانش تحقیقاتی و دانش هایی که به صورت علوم مختلف بوده به صورت مهارت و نیاز جامعه ارائه می شود.

معافی عنوان کرد: در دانشگاه علمی کاربردی تئوری با کاربینی و کارورزی ترکیب شده است، به طوری که حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد واحدهای ما، کارگاهی، عملی و کارورزی است و ۴۰ درصد آن نیز به صورت تئوری ارائه می شود که فارغ التحصیلان در کنار تجربه نیازهای هلمی را به صورت مهارت آموزش ببیند.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی تنها دانشگاهی است که به صورت علمی کاربردی زیر نظر آموزش عالی و با توجه به نیاز شغلی جامعه فعالیت می کند و مهارت افزایی شاغلین و فارغ التحصیلان دانشگاه های دیگر نیز از اهداف این دانشگاه است.

رئیس دانشگاه جامع کاربردی استان کرمان تصریح کرد: رشته های این دانشگاه همیشگی و دائم نیستند و رشته های آن بر اساس نیاز جامعه و در کوتاه مدت ارائه می شود.

معافی در ادامه بیان کرد: این دانشگاه عمدتا در دو سطح کاردانی و کارشناسی دانشجو می پذیرد که حدود ۶۰ درصد کاردانی و ۴۰ درصد آن ها کارشناسی می باشد و در حال حاضر بیش از ۱۱ هزار دانشجو در دانشگاه های علمی کاربردی استان تحصیل می کنند.

وی تاکید کرد: بیشترین بیکاران ما فارغ التحصیلان دانشگاهی و در مقطع کارشناسی است که یکی از دلایل بیکاری آن ها کمبود داشتن مهارت در رشته های خودشان است که این مسئله به صورت جدی و پررنگ پیگیری می شود.
انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه