رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۴
  • کد خبر : ۲۸۱
  • مشاهده :390 views
رئیس شورای کشاورزی رودبارجنوب عنوان کرد؛

آغاز برداشت کنجد از ۵هزار هکتار مزارع شهرستان رودبار جنوب

رئیس شورای کشاورزی رودبارجنوب گفت: شهرستان رودبارجنوب به لحاظ سطح زیر کشت،رتبه دوم کاشت کنجد را در سطح کشور به خود اختصاص داده است. به گزارش” کارگران کرمان “؛به نقل از رودبار ما،برداشت کنجد از مزارع شهرستان رودبار جنوب از روزهای گذشته آغاز و تا نیمه ی آذر ماه ادامه دارد.   عطا ناوکی رئیس شورای […]

رئیس شورای کشاورزی رودبارجنوب گفت: شهرستان رودبارجنوب به لحاظ سطح زیر کشت،رتبه دوم کاشت کنجد را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.

به گزارش” کارگران کرمان “؛به نقل از رودبار ما،برداشت کنجد از مزارع شهرستان رودبار جنوب از روزهای گذشته آغاز و تا نیمه ی آذر ماه ادامه دارد.

 

عطا ناوکی رئیس شورای کشاورزی رودبارجنوب در حاشیه ی بازدید ار این مزارع در جمع خبرنگاران گفت:شهرستان رودبارجنوب به لحاظ سطح زیر کشت،رتبه دوم کاشت کنجد را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.

 

وی خاطرنشان کرد:با توجه به آب وهوای مناسب رودبارجنوب،این محصول توانسته است زمینه رشد اقتصادی و تحول در اقتصاد خانوار را در شهرستان ایجاد نماید.

 

رئیس شورای کشاورزی رودبارجنوب در ادامه افزود:باتوجه به اینکه صنایع تبدیلی در رابطه با این محصول مهم در شهرستان وجود ندارد و سطح زیر کشت  وتولید آن نیز مطلوب و چشمگیر می باشد  از سرمایه گذاران دعوت می کنیم جهت سرمایه گذاری و ایجاد صنایع تبدیلی و بسته بندی به شهرستان رودبار عزیمت کنند و بتوانند از تحصیلات جهت ایجاد صنایع تبدیلی استفاده نمایند.

در ادامه سعیدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودبار گفت:برداشت کنجد از سطح ۵هزار هکتار از مزارع شهرستان رودبارآغاز شده وتا ۱۵آذر ماه ادامه دارد.

وی همچنین گفت:پیش بینی می کنیم بالغ بر۵هزارتن کنجد از مزارع این شهرستان برداشت شود.

شهرستان رودبارجنوب در ۳۳۰کیلومتری جنوب استان کرمان قرار دارد.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه