رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۲
  • کد خبر : ۲۷۲
  • مشاهده :227 views
رئیس کل دادگستری استان کرمان :

قدرت رسانه ای با توان هسته ای برابر است

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: یکی از شاخصه های قدرت و منابع ارزشمندی که امروز نهاد مقدس جمهوری اسلامی و جامعه دینی ما در اختیار دارد ظرفیت عظیم رسانه ای است که نباید از این ظرفیت غافل شد. به گزارش “کارگران کرمان ” یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان صبح امروز در اختتامیه […]

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: یکی از شاخصه های قدرت و منابع ارزشمندی که امروز نهاد مقدس جمهوری اسلامی و جامعه دینی ما در اختیار دارد ظرفیت عظیم رسانه ای است که نباید از این ظرفیت غافل شد.

به گزارش “کارگران کرمان ” یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان صبح امروز در اختتامیه نخستین جشنواره “قلم و عدالت” در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: در تمامی ادوار تاریخی رسانه و ابزار اطلاع رسانی چه به شکل ابتدایی و چه به صورت مدرن بخش جدایی ناپذیر از زندگی بشر بوده و هست و بر تمامی شئونات زندگی انسان تاثیرگذاشته است.

وی گفت: این اثربخشی آنقدر عمق پیدا کرده که صاحب نظران بر این عقیده اند که قدرت رسانه ای کشور با توان هسته ای برابری می کند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان افزود: حتی اگر این نظر را افراطی بدانیم باز در آن تردیدی نیست که رسانه هایکی از نهادهای تحول در جامعه هستند و به عنوان عامل کارآمد انتخاب انسان به شمار می آیند.

موحد عنوان کرد: یکی از شاخصه های قدرت و منابع ارزشمندی که امروز نهاد مقدس جمهوری اسلامی و جامعه دینی ما در اختیار دارد ظرفیت عظیم رسانه ای است که نباید از این ظرفیت غافل شد زیرا غفلت از آن می تواند خسارت بسیار زیادی در تمامی حوزه ها در برداشته باشد، لذا نباید در تقویت و رشد آن به طور کمیت و کیفیت از هیچ کوششی دریغ کرد.

وی بیان داشت: باید قدرشناس فرهیخته گان و اندیشه ورزان اهل قلم باشیم که در این مسیر مجاهدت می کنند چه در سطح استانی، کشوری و بین المللی .

موحد ادامه داد: توانمندی و ظرفیت رسانه های کشور در حد و اندازه ای است که می تواند گام های بزرگی در حل و فصل چالش های امروز دستگاه قضا بردارد.

وی گفت: اگر امروز دغدغه نظم عمومی  و نرخ بالای جرائم را داریم و بخواهیم آن را کاهش دهیم نیاز به تدابیر موثری در این حوزه ها داریم  و یا اگر بخواهیم آسیب های اجتماعی را کاهش دهیم بایستی از توانمندی های رسانه ای در این زمینه استفاده نماییم.

موحد افزود: البته نباید از این نکته غافل شد که تعامل باید دو طرفه ، دو سویه و مستمر باشد ، پراکنده و حسب مورد نیاز نباشد بلکه با برنامه، هوشمند و هدفمند باشد.

وی با بیان اینکه  استان کرمان  رسانه های متکثر و متنوعی دارد، ادامه داد:  رسانه های مکتبوب، شنیداری و نوشتاری فراوانی با سلایق متفاوت سیاسی وجود دارد اما این تنوع و تکثر سلایق مانع از ایفای رسالت آنان نشده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان تصریح کرد: اصحاب رسانه کرمان حقیقتا نجیب ، پرتلاش و سختکوش در این عرصه تلاش می کنند و ارتباط تنگاتنگی با همه دستگاه ها دارند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه