رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰
  • کد خبر : ۲۸۵
  • مشاهده :272 views
در مجمع سالانه بسیج کارگری عنوان شد :

اندیشکده های تولیدی و اقتصادی از دل مجامع بسیج استانی استخراج می شوند

مجمع سالانه بسیج کارگری استان کرمان به میزبانی کارخانه لاستیک با رز با حضور مدیران فعلی و اسبق اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی ، فرمانده بسیج کارگری ، فرمانده سپاه ثارالله کرمان و جمعی از مدیران عرصه تولید و صنعت استان در سالن امفی تئاتر این کارخانه برگزار گردید . در ابتدای این […]

مجمع سالانه بسیج کارگری استان کرمان به میزبانی کارخانه لاستیک با رز با حضور مدیران فعلی و اسبق اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی ، فرمانده بسیج کارگری ، فرمانده سپاه ثارالله کرمان و جمعی از مدیران عرصه تولید و صنعت استان در سالن امفی تئاتر این کارخانه برگزار گردید .

در ابتدای این مراسم حسین باقری فرمانده بسیج کارگری استان در جایگاه سخنران قرار گرفت و ضمن ابراز خرسندی از حضور مدیران واحد های تولیدی و عرض خیر مقدم به آنان گفت : بسیج مبنای عمل است  لذا مجامع کارگری در جهت تدوین نقشه راهی برای یک سال در جهت پیشبرد اهداف  تولیدی است که  با روحیه خلاقیت و ابتکاری که در اندیشکده های این مجامع توسط شخص  مدیران مبتکر به شورو مشورت گذاشته می شود ، تدوین و تایید می شود .

وی ادامه داد : اندیشکده های بسیج از دل همین واحد های تولیدی و همین مدیران نخبه در واحد های کارگری ساخته  می شوند وبی شک برنامه ها و طرح هایی که ارائه می شوند برای واحد های صنعتی و تولیدی کاربردی هستند لذا با تدوین برنامه ها سند این مجمع برای یک سال تعیین می گردد و چنانچه ۲/۳ آرا را اخذ نماید ، در تمام واحد های عضو اجرایی می شود .

باقری خاطر نشان کرد : یکی از اصولی ترین اهدافی که سپاه و بسیج به دنبال آن است طرح و پیشنهاد از پایین به بالاست  لذا هرگز ابلاغی از بالا به پایین نمی شود در نهایت این اسناد کاملا اجرایی و قابل تامل هستند .

در ادامه مدیر عامل کارخانه بارز در جایگاه سخنران قرار گرفت و گفت : بسیج مظهر اقتدار و حمایت از ولایت و در تداوم حضرت ولی عصر (ص) است ، لذا تعداد بسیجیان کارخانه بارز ۹۶۸ نفر است که تعداد ۴۴ حلقه صالحین را تشکیل می دهند و ۱۲ هزار ساعت درسال را به رشد معنویت واخلاقیت اختصاص می دهند .

وی ادامه داد : در حال حاضر با تمام مشکلاتی که در عرصه تولید وجود دارد اما تولید قابل قبولی را دارد و ۶ درصد رشد تولید ر تجربه کرده است و البته بازار صادراتش نیز خوب است ، کارخانه کردستان هم  راه اندازی شده است و روزانه ۹ هزار حلقه لاستیک تولید می کند گرچه ظرفیت اسمی کارخانه ۱۵ هزا رحلقه درروز است اما همین تولید در ابتدای کار نیز برای ما بسیار خوب است .

 

سردار غلامعلی ابوحمزه فرمانده سپاه ثارالله کرمان  در جمع اعضای مجمع بسیج کارگری مطرح کرد : تحرکات و پویای بارز نشان از یک مدیریت جهادی دارد ، لذا کرمان هم باید به آن شا ن و منزلتی که دارد برسد زیرا استان کرمان ظرفیت های باقوه و گسترده ایی دارد که اگر به بالفعل تبدیل شوند مدیران دلسوز صمیمانه و همدلانه در کنار هم حرکت کنند بی شک تبدیل به یک الگوی بزرگ هم در عرصه صنعت ، معدن ، تجارت …. خواهد شد لذا مشکل کنونی اقتصاد کشور ما به قبل از انقلاب بر می گردد مشکلاتی که به تدابیر حکیمتنه امام راحل و مقام معظم رهبری توجه نشد که اگر توجه شده بود اکنون این چالش بزرگ را برا یمان ایجاد نمی کردند .

وی افزود : عدم توجه مدیران در بخش های مختلف به راهبردهای استراتژیک مقام معظم رهبری و آرمان های امام راحل سبب ایجاد مشکلات اقتصادی گردیده است ، امام خمینی (ره) با شناخت اهمیت ساماندهی اقتصاد ملی به منظور دستیابی به رشد و توسعه درونزا، جاگاه حرکت به سمت استقلال اقتصادی را همواره مورد تاکید قرار داده اند،  امام (ره) بر این باور بود که استقلال اقتصادی مقوله ای کلیدی است که حیات ملت به آن وابسته است و دستیابی به آن، کشور را بیمه خواهد کرد. بر اه رهنمودهای امام خمینی (ره)، مادامی که بخواهیم مستقل باشیم و زیر بار وابستگی نرویم، باد تحمل مشکلات و قدرت مبارزه با آن را پیدا کنیم.

سردار ابو حمزه اذعان کرد : در سال ۶۸ اعلام شد که باید هر سال ۵ تا ۱۰ درصد از وابستگی کشور به فروش نفت کم بشود ، از سال ۶۸ تا کنون نزدیک به ۲۸ سال می گذرد اما هیچ دولتی به این مقوله توجه نکرد،  اگر از سال  ۶۸ سالی ۵ درصد وابستگی کشور به فروش نفت و تک محصولی بودن کم می شد و به تولید داخلی می پرداختیم  اکنون هیچ نیازی به فروش نفت نداشتیم زیرا این ها سرمایه اند و باید برای ایندگان هم ذخیره کرد لذا اکنون همین وابستگی به نفت باعث شده است که یک مجمعی به نام اپک ، همه ی کسانی که در ان قیمت نفت را تعیین می کنند تحت سلطه غرب و آمریکا هستند لذا با پایین اوردن قیمت  نفت  قصد ضربه به تولید ما را دارند .

وی ادامه داد : اگر سال ۶۸ همه دولت ها از اوامر مقام معظم رهبری تمکین می کردند ،و آرمان های امام راحل در مبازره با وابستگی را سرلوحه خود قرار داده بودند اکنون صنعت گر ما نگران پرداخت حقوق و دستمزد کارگرانش نبود و تمام هدفش را در جهت رشد خلاقیت در تولید قرار می داد ، لذا اگر تنها یک تدبیر در امر اقتصاد انجام و اجرا می شد و در برنامه های چشم انداز مداوم تبصره نمی خورد و اجرا می شد اکنون اقتصاد ایران هم مانند ،صنعت هسته ایی ، دفاعی ، پزشکی، علمی و … الگو شده بود .

فرمانده سپاه ثارالله کرمان ادامه داد : چطور ممکن  است کشوری که در صنعت دفاعی سرآمد است و سالانه به ۳۵ کشور سلاح و مهمات صادر می کند نتواند معیشت مردمش را تامین کند ، و مشکلات پیش روی خودش در عرصه  مسکن ، ازدواج ، تولید ، و بیکاری را از میان بردارد ، این امر شدنی است ،و امکان دارد اما باید در این مسیر به تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری توجه کرد و نقشه راه را از بیانات و فرمایشات ایشان استخراج کرد و سرلوحه قرار داد ، همان گونه که ما در صنعت دفاعی سرلوحه قرار دادیم و ممکن شد .

وی ابراز کرد : اکنون توانسته ایم در عرصه سیاسی استقلال این کشور را حفظ کنیم ، و ایران را از امن ترین کشو رها و نقاط جهان قرار بدهیم ، این امر تنها با توجه به رهنمودها و سکان داری مدبرانه رهبری پیش رفته است لذا اکنون در اقتصاد نیز ایشان نقشه ها را داده اند همان مسئله اقتصاد مقاومتی و سیاست های کلی این نوع اقتصاد به همه دستگاهها ابلاغ شده است  لذا باید اجرا گردند تا رشد و تولید صورت گیرد.

ابوحمزه تاکید کرد : اگر بخواهیم د رکرمان نیز تحولی بنیادی انجام دهیم د رابتدا باید از چپاولگران  و مفسدان بازخواست و مطالبه کرد در خصوص ،جوسازی هایی که افراد نادان بر علیه سپاه می کنند ، باید بدانند که سپاه با تمام توان از کسانی که ،دلسوز مردمند ،خیر خواهند و در چارچوب شرع و موازین اسلامی سرمایه گذاری و برای آبادنی کشور تلاش می کنند  ، سپاه و بسیج از آنان  قاطعانه حمایت  خواهد کرد .سپاه کسانی را که حلال مشکلات مردم هستند ،تولید و اشتغال را برای مردم ملموس ایجاد می کنند کمک هم خواهد کرد .

وی افزود : بعضی ها نیایند ریش بجنبانند و جوسازی کنند که ما می خواهیم فرار سرمایه را در استان رقم بزنیم ، تا خود را از کارهای ناشایست و نادرست خودشان تبرئه کنند ما اعلام می کنیم که سپاه با سوءاستفاده کنند گان از قانون و رانت خواران ،بهره برداران جناحی ،فردی ، گروهی و چپاولگران بیت المال مخالفیم و اما راحل هم مخالف بودند لذا بعضی ها سوءاستفاده نکنند از مسائل مطروحه .

ابوحمزه اذعان کرد : تنها راه کاری که در کرمان باید اجرا شود تا تبدیل به یک الگوی اقتصادی شوند تنها ۴ مولفه اساسی است . ابتدائا ، توجه به مطالبات مقام معظم رهبری ،تنها قله و هدف مسیر حرکت فرمایشات صرف مقام معظم رهبری است تا بدانیم در مسیری که حرکت می کنیم به کجا باید برسیم ،ثانیا:مدیریت جهادی-مدیریت انقلابی ، با کار روزمره نمی شود به استقلال و خود کفایی رسید برای این امر ۶ محور لازم است :کار ،تلاش ،علم ، محاسبه با خدا ،تدبیر ،درایت .

فرمانده سپاه ثارالله کرمان به مولفه سوم یک الگوی موفق اشاره کرد و گفت : ابتکار و خلاقیت -نواوری  لذا باید باورمون بیاد ، باورشون بشه ، که ما می توانیم به  چیزهایی دست پیداکنیم که دیگران نمی توانند .باید باور کنیم که می توانیم مشکلات را حل کنیم ،واردات را کم و صادرات را افزایش دهیم در این صورت تلاش مجاهدانه کرده ایم ، و مولفه اخر : معنویت است حلال مشکلات خداوند متعال است وحل مشکل تنها با معنویت صورت می گیرد مدیران باید روحی و معنوی بر نفس خود کار کنند همانگونه که امام راحل و مقام معظم رهبری کار کرده اند و با معنویت جهانی را در برگرفته اند .

انتهای پیام /

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه