رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۰۶:۵۲
  • کد خبر : ۳۱۴
  • مشاهده :343 views
مشکلاتی که لاوان تابلو را به بن بست رساند؛

قانون عدم بنگاه داری بانک ها سدی بتنی در مقابل تولید داخلی/ ۹ ماه حقوقی که در لاوان ماند !!

روز گذشته سومین تجمع کارگران شرکت لاوان تابلو مقابل استانداری کرمان به دلیل عدم پرداخت معوقات نه ماهه حقوق آنان بوده،صورت گرفت که بنا به گفته مدیر کل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان  این عدم پرداخت به دلیل اعمال  قانون عدم بنگاه داری بانک ها توسط بانک مرکزی کشور می باشد. به گزارش” پایگاه […]

روز گذشته سومین تجمع کارگران شرکت لاوان تابلو مقابل استانداری کرمان به دلیل عدم پرداخت معوقات نه ماهه حقوق آنان بوده،صورت گرفت که بنا به گفته مدیر کل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان  این عدم پرداخت به دلیل اعمال  قانون عدم بنگاه داری بانک ها توسط بانک مرکزی کشور می باشد.

به گزارش” پایگاه خبری تحلیلی کارگران کرمان “ روز گذشته سومین اعتصاب کارگران کارخانه لاوان تابلو کرمان در مقابل استانداری صورت گرفت ، اما باز هم مسئولین در این زمینه سکوت را بر هر چیزی اختیار کردند و گویی این تعطیلی ها و اعتصابات حنایی شده است که دیگر رنگی ندارد و نه تنها دردی را از کسی دوا نمی کند بلکه موج ناامیدی عمیقی را بر پیکر جامعه کارگری کشور وارد می کند .

 

روز گذشته با قربانی مدیر عامل شرکت  لاوان تابلو تماسی حاصل کردیم تا از مشکلات این واحد  تولیدی با خبر شویم اما عدم پاسخگویی وی به این مسئله درد ما را دو چندان کرد .

 

 

اما خبرنگار ما خسته نشد و پیگیری های مداوم سبب شد تا از نماینده  تشکل های کارگری استان مدد بگیرد و این موضوع را از وی جویا شود.

 

رواقی در گفتگو با کارگران کرمان گفت : لاوان تابلو یک واحد موفق تولیدی بوده است که با ۲۳۰ کارگر به صورت مستمر فعالیت داشته ، اما اکنون به علت مشکلات مالی نتوانسته است حقوق کارگران خود را پرداخت کند و  اکنون تنها ۱۰۰ کارگر برایش باقی مانده که این ۱۰۰ کارگر هم نزدیک به ۹ ماه است که حقوقی دریافت نکرده اند لذا پیگیر مشکلات این واحد تولیدی هستیم و حتی با وزارت خانه از نزدیک در این زمینه پیگیری هایی انجام داده ایم .

 

آرمین مسئول روابط کار اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان  نیز در این خصوص گفت:  مشکل اصلی لاوان تابلو ، واحد کارگران کرمان هستند که حقوق در یافت نکرده اند زیرا پرسنل دفتر تهران لاوان دریافت های خود را کسب کرده اند .

 

 

در ادامه مدیر کل مهدی حسینی نژاد  سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان کرمان درگفتگو با خبرنگار ما  گفت : لاوان تابلو تولیداتی را برای کشورهایی چون سوریه و عراق انجام داده است که در بحث تکمیل و ارسال این تولیدات دچار چالش شده است .

 

حسینی نژاد تصریح کرد : این واحد تولیدی تسهیلاتی را از بانک ها در یافت کرده است که اکنون توان پرداخت ندارد لذا این امر نیز به مشکلات لاوان تابلو افزوده است .

 

وی افزود : بزرگترین مشکل این واحد تولیدی، قانون منع بنگاه داری بانک ها می باشد و با توجه به اینکه شریک اصلی لاوان تابلو صالحین است که از زیر مجموعه های بانک رسالت می باشد و طبق این قانون عملا این واحد نمی تواند از شراکت خود با صالحین استفاده کند لذا تمام این مشکلات دست به دست هم داده تا این واحد تولیدی را دچار مشکل نمایند .

 

 

مدیر کل سازمان صنعت ، معدن و تجارت با اشاره به اینکه  استانداری کرمان به طور خاص به این مسئله ورود کرده است، تصریح کرد:تا راهی برای حل مشکلات  آن بیابد اما بخشنامه ایی که بانک مرکزی به صورت قانونی ، تحت عنوان این امر که بانک ها حق بنگاه داری ندارند ، صادر کرده و دست ما را بسته است البته پیگیری هایی در این زمینه صورت گرفته است .

 

حسینی نژاد با اشاره به مطالب فوق ابراز کرد: صالحین باید طبق قانون جدا می شد و این امر باعث شده است که این واحد تولیدی دچار چالش شود و از سویی محصولاتی را هم که تولید کرده است برای ارسال به سوریه دچار چالش شده است ، بدهی های بانکی  زیادی را هم به وجود آورده لذا این عوامل لاوان تابلو را با بحران روبه رو کرده است.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد : مشکلات لاوان تابلو را یکی به یکی در حال تعیین تکلیف هستیم به طور مثال بدهی های بانکی در کارگروه رفع موانع تولید حل شده است و به دنبال آن هستیم که در یک فرجه زمانی همچنان زیر نظر صالحین عمل کند و از قانون مستثنی شود،اما تنها عامل رفع چالش این واحد تولیدی اصلاح صحیح قانون در این خصوص است که بخشنامه توسط هیئت دولت باید عوض شود که این امر زمان بربوده و طی یک پروسه زمانی باید رفع گردد.

 

انتهای پیام/م

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه