رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۳
  • کد خبر : ۴۴۹
  • مشاهده :396 views
رئیس ستاد یادواره شهدای کارگر کرمان مطرح کرد :

وجود ۱۴۰۰ شهید کارگر در کرمان، برگزاری اولین یادواره شهدای کارگری را رقم زد

علی‌اکبر مشرفی گفت : استان کرمان بیش از شش هزار و ۵۰۰ شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده که از این تعداد هزار و ۴۰۰ نفر از قشر کارگری بودند لذا اولین یادواره تجمیعی شهدای کارگری کرمان  در تاریخ ۱۲ بهمن ماه سال جاری ، ساعت ۱۸:۳۰ در سالن ایرج بسطامی پارک مادر همزمان با اولین […]

علی‌اکبر مشرفی گفت : استان کرمان بیش از شش هزار و ۵۰۰ شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده که از این تعداد هزار و ۴۰۰ نفر از قشر کارگری بودند لذا اولین یادواره تجمیعی شهدای کارگری کرمان  در تاریخ ۱۲ بهمن ماه سال جاری ، ساعت ۱۸:۳۰ در سالن ایرج بسطامی پارک مادر همزمان با اولین روز از ایام الله دهه فجر برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کارگران کرمان “علی‌اکبر مشرفی طی یک مصاحبه خبری با خبرنگاران در خصوص برگزاری اولین یادواره شهدای کارگری کرمان،  گفت :  بعد ازگذشت  سال‌ها برگزاری اولین یادواره تجمیعی شهدای کارگر کرمان در دستور کار قرار گرفته و تاکنون ۱۲ جلسه در این رابطه برگزار شده و شهدایی که در واحدهای مختلف کارو تولید بودند شناسایی شده اند و امیدواریم که این امر متداوم باشد .

وی تاکید کرد : با توجه به اینکه بسیاری از واحدهای صنعتی بعد از جنگ تاسیس شدند  و عملا بعضی از واحدها شهید کارگری ندارند ، اما واحدهای صنعتی و تولیدی مانند ذغالسنگ، مس و سیمان شهیدان معززی را  تقدیم نظام کرده اند .

مسئول ستاد یادواره شهدای کارگری کرمان با بیان اینکه تاکنون ۳۵ شهید شناسایی و از خانواده های  آنان دیدار و  سرکشی شده است عنوان کرد: یادواره شهدای کارگری کرمان در تاریخ ۱۲ بهمن ماه سال جاری ، ساعت ۱۸:۳۰ در سالن ایرج بسطامی پارک مادر همزمان با اولین روز از ایام الله دهه فجر برگزار می‌شود.

مشرفی ادامه داد : استان کرمان بیش از شش هزار و ۵۰۰ شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده که از این تعداد هزار و ۴۰۰ نفر از قشر کارگری بودند لذا یادواره‌های شهدا برگزار می‌شوند که نام و یاد شهدا زنده بماند و به جامعه متذکر شویم که اگر امنیت داریم به برکت خون شهدا است زیرا اگر خون شهدا نبود تا نهال این انقلاب را ابیاری کند ، امروز ما در این مرحله از رشد نبودیم، خون آنان انقلاب اسلامی را آبیاری کرد و امنیت و آرامش کشور به حرمت آن ایجاد شده است.

رئیس ستاد یادواره شهدای کارگر استان کرمان با اشاره به منویات رهبر انقلاب ، اضافه کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند «کارگران ما در جنگ دو کار انجام دادند که ماندنی  و همیشگی شد، در ابتدا کارگران نگذاشتند، گردش چرخ کار و تولید بخوابد (تلاش بی نظیر  کارگران در سنگر تولید و جهاد آنان مصداق بارز همین جمله ایشان است ) ،  دوم اینکه کارگران اکثریت عظیمی را در جنگ تشکیل دادند والبته  سخت‌ترین دفاع را داشتند».

مشرفی با اشاره به اینکه این ستاد همچنین راه‌اندازی بانک جامع شهدای کارگر و انتشار کتاب زندگی‌نامه شهیدان کارگر را در دستور کار دارد، ابراز داشت: امیدواریم، یادواره شهدای کارگر کرمان بتواند، گوشه‌ای از خدمات آنان را ارج بنهد و چنانچه کاستی‌هایی وجود دارد، باید به ستاد یادواره منتقل شود تا بتوانیم، آن‌ها را جبران کنیم.

عضو شورای شهر کرمان به برنامه های اجرایی در یادواره اشاره کرد و گفت : سخنران اصلی این مراسم سردار محمدابراهیم کریمی مسئول سازمان بسیج کارگری کشور است که در حاشیه آن نیز از گروه سرود عاشقان ولایت که از گروه‌های ملی در کشور است به اجرای زنده خواهند پرداخت و در انتهای مراسم از خانواده ۳۰ شهید کارگری استان تجلیل به عمل خواهد آمد .

رئیس ستاد یادواره شهدای کارگر استان کرمان در پایان خاطر نشان کرد : مس سرچشمه، ذغالسنگ، سیمان کرمان، کارخانه زمزم کرمان، نیروگاه سیکل ترکیبی و گروه صنعتی بارز برای برگزاری یادواره شهدای کارگری کرمان همکاری دارند.

انتهای پیام /

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه