رفتن به بالا
  • شنبه - ۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۶:۱۷
  • کد خبر : ۴۵۷
  • مشاهده :386 views
معاون سازمان صنعت و معدن کرمان مطرح کرد :

پرونده لاوان تابلو کرمان زیر دست کارگروه رفع موانع تولید، در سطح ملی

معاون صنعتی سازمان صنعت ، معدن و تجارت ، گفت : مشکلات لاوان تابلو در عرصه بانک ها حل نشد و طرح این مشکل برای وزیر صنعت ارسال گردیده است ، امیدواریم که در کارگروه رفع موانع تولید ملی با حضور بانک ها تصمیمات خوبی ، اتخاذ گردد . غفاری نژاد معاون صنایع استان کرمان […]

معاون صنعتی سازمان صنعت ، معدن و تجارت ، گفت : مشکلات لاوان تابلو در عرصه بانک ها حل نشد و طرح این مشکل برای وزیر صنعت ارسال گردیده است ، امیدواریم که در کارگروه رفع موانع تولید ملی با حضور بانک ها تصمیمات خوبی ، اتخاذ گردد .

غفاری نژاد معاون صنایع استان کرمان در خصوص مشکلات واحد تولیدی لاوان تابلو  به “پایگاه خبری تحلیلی کارگران کرمان” ، گفت : بر اساس مصوباتی که در کارگروه رفع موانع تولید داشتیم مشکلات بانکی این  واحد صنعتی حل نشده است .

وی در ادامه افزود : عدم وجود نقدینگی مناسب در امر تولید سبب شد تا این واحد نتواند کار و سفارش جدیدی را برای تامین مخارج واحد تولیدی  آغاز کند .

غفاری ادامه داد : گرچه این مشکلات در واحد تولیدی لاوان تابلو در عرصه تامین نقدینگی و بانک ها نا موفق بود،  اما کارگروه دیگر ی با موضوع وضعیت مالیاتی این شرکت برگزار شد ، لذا طی این جلسه مقرر شد که مدیر کل سازمان مالیاتی کرمان که در کارگروه حضور داشت ، حساب این واحد تولیدی را طبق تعهدی که دارند در بانک باز گشایی نمایند تا لاوان بتواند مشکلات و کارهای مربوط به بانک را انجام دهند لذا مدیر کل دارایی با این امر موافقت کرده  است و مشکل لاوان در این مرحله حل خواهد شد  .

وی اذعان کرد : در حالی که مشکلات نوعی این واحد تولیدی مربوط به بانک ها در سطح استان قابل حل و فصل نبود  لذا در هفته گذشته  برای وزیر صنعت گزارش این واحد تولیدی را برای” شریعتمداری ”  وزیر صنعت ارسال کردیم  تا در کار گروه رفع موانع تولید با حضور بانک ها مطرح شود و امیدواریم که در این کارگروه تصمیمات خوب و سازنده ایی اتخاذ شود تا این واحد تولیدی از بحرانی که گریبان گیر ان شده است ، خارج شود  .

غفاری نژاد در خصوص پرداخت معوقات کارگران این مجموعه گفت : با توجه به اینکه این واحد تولیدی نتوانسته است سفارش کاری جدیدی را به واسطه مشکلاتی که داشته است انجام دهد لذا به نظر می رسد که پرداختی صورت نگرفته باشد .

غفاری در پایان خاطر نشان کرد : زمانی که یک واحد تولیدی به طور کامل اعلام ورشکستگی نماید و کارگران خود را تعدیل کند ، می تواند برای آنان در خواست بیمه بیکار بدهد اما زمانی که این واحد تولیدی در اختیار صاحبان کارخانه است و کارگر نیز با کارخانه قرار داد داشته باشد و منفک نشده باشد نمی تواند بیمه بیکاری دریافت کند .

با این اوصاف به نظر می رسد کارگران کارخانه لاوان تابلو که از عید گذشته دستمزدی دریافت نکرده  اند این عدم دریافتشان به عید امسال گره بخورد و راه حل رفع این مشکل در استان کرمان نیست و عملا کاری از  دست مسئولان کرمانی بر نمی آید .

انتهای پیام /

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه