رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۵:۲۵
  • کد خبر : ۴۶۶
  • مشاهده :244 views
عضو کمیسیون صنایع مجلس خبر داد :

واردات فاجعه ۸ میلیارد دلاری خودرو فاجعه ایی بزرگ در اقتصاد ایران

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت :  نظارت لازم  و جدی بر  واحدهای تولیدی ،  صنایع و همچنین واردات بی‌رویه صورت نمی‌گیرد،همین امر سبب شده است که  امسال رقم ۸میلیارد دلار واردات خودروهای خارجی لوکس و قطعات آن‌ها به کشور را داشته‌ باشیم  که این خود فاجعه‌ی بزرگی است. نادر قاضی‌پور عضو کمیسیون  صنایع و معادن مجلس […]

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت :  نظارت لازم  و جدی بر  واحدهای تولیدی ،  صنایع و همچنین واردات بی‌رویه صورت نمی‌گیرد،همین امر سبب شده است که  امسال رقم ۸میلیارد دلار واردات خودروهای خارجی لوکس و قطعات آن‌ها به کشور را داشته‌ باشیم  که این خود فاجعه‌ی بزرگی است.

نادر قاضی‌پور عضو کمیسیون  صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی  در گفتگو با ” پایگاه خبری تحلیلی کارگران کرمان “در خصوص واردات سازمان یافته کالا گفت : واردات بی‌رویه افرادی که در درون دولت یا در ارتباط با رانت بازرگانی دولتی قرار دارند و با واردات محصولاتی که صنایع داخلی به خوبی تولید می‌کنند، به صنعت آسیب‌ می‌زنند را رقیب کارگر و کارفرمای ایرانی و تولید ملی می‌دانم لذا دلیلی ندارد کارگران قربانی برخی بی‌تدبیری‌ها شوند .

 

نماینده مردم ارومیه با اشاره به مشکلاتی مانند عدم تشویق صادرات و نبود سرمایه در گردش صاحبان صنایع، به مشکلاتی که نظام بانکی برای صنایع ایجاد کرده‌اند، اشاره کرد و تاکید کرد : اتفاقاتی که به طور مشخص باعث قربانی شدن مستضعفان و کارگران شده، دقیقاً ضدسیاست‌های ابلاغی درباره اقتصاد مقاومتی است.

قاضی‌پور با اشاره به ظرفیت مناطق متعددی از کشور مانند بنادر از حیث صادرات صنایع ، گفت: ما به‌جای تاکید بر صادرات از بنادر، خرید کالای خارجی که توهم راحتی و ژست مصرف لوکس ایجاد می‌کند و برای مدیر دولتی آسان‌تر است را به‌عنوان گزینه اصلی روی میز قرار داده‌ایم که این خود مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.

عضو کمیسیون صنایع مجلس با انتقاد از اینکه نظارت لازم روی واحدهای تولیدی و صنایع و همچنین واردات بی‌رویه صورت نمی‌گیرد، خبر داد: امسال رقم ۸میلیارد دلار واردات خودروهای خارجی لوکس و قطعات آن‌ها به کشور را داشته‌ایم که این خود فاجعه‌ی بزرگی است.

وی با مطرح کردن اینکه نباید کارگران به خاطر مشکلات فعلی از کار بیکار شوند، افزود: دولت نباید اجازه دهد واحدها ورشکسته شوند؛ زیرا مشاهده شده که برخی کارفرمایان تمایل دارند تا خود را ورشکسته اعلام کنند و با فروش زمین یا اجاره آن یا تغییر کاربری و ورود به فضای واردات و کارهایی از این قبیل، سود بیشتر کسب کنند.

نادر قاضی‌پور در پایان اظهارات خود با انتقاد از ادغام وزارت صنایع در وزارت بازرگانی گفت: اگر هم قرار بر ادغام بود، باید همان‌طور که وانت را بار تریلی می‌کنند و نه تریلی را بار وانت، وزارت بازرگانی در وزارت صنایع ادغام می‌شد تا فضایی که بر آن وزارتخانه حاکم بود، بر وزارت صنایع حاکم نشود؛ اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد و روابط منفی وارد مدیریت صنایع کشور شد.

 

انتهای پیام /

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه