رفتن به بالا
  • پنج شنبه - ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۶:۲۷
  • کد خبر : ۴۷۸
  • مشاهده :158 views

۱۲۰گروه جهادی پزشکی به مناطق محروم اعزام شده اند /۵۶سری جهیزیه به محرومان تعلق گرفت /۸۰درصد پروژه های عمرانی بسیج سازندگی محقق شده اند

حجت الله پاداش گفت :   تاکنون بالغ بر ۳هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از اعتبار ما جذب شده که ۴۵۶ واحد اقتصاد مقاومتی در استان کرمان حمایت شدند و طرح بهره برداری از  ۱۶۹ واحد اقتصاد مقاومتی نیز در حال اجرا است لذا محرومیت زدایی بسیج سازندگی با تهیه جهیزیه ، ساخت خانه برای محرومان ، ساخت […]

حجت الله پاداش گفت :   تاکنون بالغ بر ۳هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از اعتبار ما جذب شده که ۴۵۶ واحد اقتصاد مقاومتی در استان کرمان حمایت شدند و طرح بهره برداری از  ۱۶۹ واحد اقتصاد مقاومتی نیز در حال اجرا است لذا محرومیت زدایی بسیج سازندگی با تهیه جهیزیه ، ساخت خانه برای محرومان ، ساخت غسالخانه ، خانه عالم و تجهیز مدارس و اعزام تیم های پزشکی موفق بوده است .

به گزارش “پایگاه خبری تحلیلی کارگران کرمان  “سرهنگ حجت‌الله پاداش در آغاز دهه فجر گزارشی از  عملکرد ۱۰ ماهه بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان ارائه کرد و گفت : در ۱۰ ماهه گذشته نزدیک به ۳هزار دانش‌آموز در طرح هجرت برای مرمت و بازسازی در ۱۰۸ مدرسه توسط بسیجیان انجام شده است .

وی با بیان اینکه در کل استان بیش از ۲۹ هزار نفر در اردوهای جهادی شرکت کردند گفت: ۳ هزار و ۹۳۰  نفر در قالب اردوهای ۱۰ روزه دانشجویی و ۱۴ هزار نفر در قالب  اردو های حلقه های صالحین  یم روزه در جهت محرومین زدای خدمت رسانی کرده اند  و در همین راستا  ۱۲۰ تیم پزشکی و درمانی جهت  ویزیت رایگان به مردم در مناطق محروم اعزام گردیده اند .

رئیس بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه دو طرح کشاورزی داریم که با تکنولوژی روز در حال اجرا است افزود: طرح همگام  با کشاورز با ۱۳۲ شبکه متشکل از فارغ التحصیلان این رشته راه اندازی شده است که در سه مرحله کاشت ، داشت و برداشت کشاورزان را در جهت ارتقا محصولات کشاورز همراهی می کنند و تا کنون ۴۴ همایش علمی سازی کشاورزی در استان برگزار شده است  .

پاداش اذعان کرد : عرصه دیگر فعالیت سپاه در بحث خدمت رسانی و کمک به دولت درانجام پرو زه های درون استانی است که متاسفانه بروکراسی های اداری در ایجاد اشتغال بخصوص در مشاغل خرد و کوچک و خانگی اشکالات عمده ایی را ایجاد می کند لذا عدم همکاری بانکها  نیز باعث معطل نمودن بخشی از پروژه‌ها در استان  شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بالغ بر ۳هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از اعتبار ما جذب شده که ۴۵۶ واحد اقتصاد مقاومتی در استان کرمان حمایت شدند خاطرنشان کرد: ۱۶۹ واحد اقتصاد مقاومتی نیز در حال حاضر در حال اجرا است.

پاداش با بیان اینکه بر ایجاد صنایع تبدیلی‌در استان  تاکید داریم و در هر شهرستان با توجه به نیاز آن شهرستان صنایع تبدیلی ایجاد کردیم ،گفت: در دهه فجر امسال افتتاحیه برخی از طرح‌ها در شهرستان‌ها انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در راستای حمایت از بخشهای تولیدی تفاهمی را با بانک داشتیم که تاکنون به ۲۵ نفر، مبلغ ۲۴۵ میلیون تومان کمک شده است افزود: برنامه‌های محرومیت‌زدایی را وظیفه خود می‌دانیم هر چند که این کار وظیفه دولت است.

رئیس بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان تصریح کرد: امسال دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در قالب ۱۲۴ پروژه عمرانی با قرارگاه محرومیت‌زدایی، قرارداد داشتیم که ۸۰ درصد این پروژه‌ها عملیاتی شده است.

وی بیان کرد: در شهرستان فهرج قرار بود ۱۰ خانه محرومین را تکمیل کنیم که امسال ۲۷ خانه محرومین تکمیل و واگذار شده است.

پاداش در مورد اقدامات سپاه ثارالله استان کرمان برای کمک به مردم زلزله‌زده در کرمانشاه افزود: در زلزله استان کرمانشاه وارد شدیم و ۸۵۰ نفر از گروه‌های جهادی کرمان در منطقه دالاهو مستقر شدند و ۱۵ کانکس مردمی در آنجا تحویل شد و بیمارستان صحرایی نیز راه‌اندازی شد.

وی با اشاره به اینکه ۶ کانتینر اقلام ضروری مردم در منطقه کرمانشاه توزیع شد و زیرسازی بیش از ۵۰ کانکس انجام و کانکس به مردم واگذار شد گفت:  در بحث زلزله بخش کوهساران راور نیز ۴۵ کانکس در هجدک تحویل مردم شد.

رئیس بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه ۴۰ واحد مسکونی توسط سپاه راور در منطقه زلزله‌زده هجدک بازسازی می‌شود تصریح کرد: ۳۵ کانکس نیز در کوهبنان تحویل داده شده و واگذاری بیش از ۶۰ کانکس جدید نیز در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه سپاه در بحث بیابانزدایی از استان و کشور نیز وارد شده است گفت: ۱۸۰ هکتار بیابان‌زدایی توسط بسیج سازندگی انجام شده و ۳۴ هزار اصله درخت در این مناطق غرس شده است که اکنون ۲۰۰ بسیجی مواظبت از این طرح ها را بر عهده دارند .

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه