رفتن به بالا
  • شنبه - ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۵:۴۴
  • کد خبر : ۴۸۷
  • مشاهده :216 views
مدیر عامل گل گهر مطرح کرد :

اشتغال ۲۲۰۰ نفری ، افزایش ۱۲۶ درصدی تولید،از استخراج سنگ آهن تا تولید فولاد در مجموعه گل گهر

  ناصر تقی زاده  گفت : مجموع سرمایه گذاری پروژه های فعلی گل گهر با احتساب ٢٠ درصد هزینه های زیر ساخت بالغ بر ٥٥٢٠ میلیارد ریال و ٤٧٠ میلیون یورو بوده است و ضمن اینکه در مجموع این طرح ها بالغ بر ٢٢٠٠ نفر  اشتغال در منطقه ایجاد کرده است .   ناصر تقی زاده […]

 

ناصر تقی زاده  گفت : مجموع سرمایه گذاری پروژه های فعلی گل گهر با احتساب ٢٠ درصد هزینه های زیر ساخت بالغ بر ٥٥٢٠ میلیارد ریال و ٤٧٠ میلیون یورو بوده است و ضمن اینکه در مجموع این طرح ها بالغ بر ٢٢٠٠ نفر  اشتغال در منطقه ایجاد کرده است .

 

ناصر تقی زاده مدیر عامل گل گهر  درگفتگو با “پایگاه خبری تحلیلی کارگران کرمان ” در تشر یح  طرح های افتتاح شده در سفر ۲ روزه ریاست جمهوری به کرمان ،گفت:پروژه های افتتاح شده  شامل افتتاح کارخانه مگامدول اول  ، بهره برداری از خط ۷ تولید کنستانتره ،  تولید آهن اسفنجی شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر و افتتاح واحدهای گازی نیروگاه سیکل ترکیبی گل گهر می باشد .

تقی زاده افزود : منطقه گل گهر با دارا بودن ۶ آنامولی معدنی، ۲۶ درصد ذخایر سنگ آهن ایران را دارد لذ ا این مجموعه تنها مجتمع کشور است که از استخراج سنگ آهن تا تولید فولاد را در یک منطقه و به صورت یکجا انجام می دهد .
وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۱۹ هزار و نفر در شرکت ها و تمامی پروژه ها منطقه گل گهر مشغول به کار هستند که از این میزان بیش از ۵۷۰۰ شغل در دوسال اخیر ایجاد شده است.
مهندس تقی زاده گفت: طرح انتقال آب خلیج فارس به منطقه با مشارکت شرکت گل گهر در حال اجراست که در صورت رفع مشکلات نقدینگی، این پروژه ملی ظرف ۲سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی اظهار داشت: مجموع تولیدات گل گهر از سال ۹۲ به ۹۶ افزایش ۱۲۶ درصدی پیدا کرده است که در این میان میزان تولید شرکت معدنی و صنعتی گل گهر طی این مدت بیش از ۷۰ درصد رشد داشته است.

مدیرعامل شرکت گل گهر اذعان کرد :  پروژه های افتتاح شده  شامل بهره برداری از خط ۷ تولید کنستانتره ، افتتاح کارخانه مگامدول ، تولید آهن اسفنجی شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر و افتتاح واحدهای گازی نیروگاه سیکل ترکیبی گل گهر می باشدوی تصریح کرد : برای راه اندازی و ساخت خط ٧ تولید کنسانتره شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با ظرفیت ٢ میلیون تن در سال ٧٠٠ میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی و  ۴۹ میلیون یورو هزینه ارزی شده است .

تقی زاده  تاکید کرد  : برای کارخانه مگامدول  آهن اسفنجی شرکت توسعه آهن و فولاد  به ظرفیت ١.٧ میلیون تن در سال ٢٧٠٠میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی و ٦٣ میلیون یوروارزی شده و نیز برای واحد های گازی نیروگاه سیکل ترکیبی شرکت گهر انرژی سیرجان به ظرفیت ٣٣٢ مگاوات با ١٢٠٠ میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی و٢٨٠ میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی شده است .

مدیر عامل مجتمع صنعتی گل گهر اذعان کرد : مجموع سرمایه گذاری پروژه های فعلی گل گهر با احتساب ٢٠ درصد هزینه های زیر ساخت بالغ بر ٥٥٢٠ میلیارد ریال و ٤٧٠ میلیون یورو بوده است و ضمن اینکه در مجموع این طرح ها بالغ بر ٢٢٠٠ نفر اشتغال در منطقه ایجاد کرده است و تولیدات استخراجی حاصل از  معادن گل گهر شامل گندله سنگ آهن، کنسانتره سنگ آهن  و سنگ‌دانه بندی شده می‌باشند .

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه