رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۴
  • کد خبر : ۵۰۶
  • مشاهده :243 views

۵۰ واحد مسکونی رایگان در اختیار کپرنشینان رودبار قرار گرفت / قلعه گنج مصداق واقعی گنج برای کرمان شد

حجت الاسلام نیکویی معاون بسیج رسانه گفت : طی بازدید از پرو ژه های اقتصاد مقاومتی در شهرستان رودبار جنوب  ،   ۵۰ واحد مسکونی و ۱۰  هکتار زمین زراعی مجهز به  آبیاری زیر سطحی  به بهره برداری رسیدند و واحد های مسکونی به صورت کاملا رایگان در اختیار ۵۰ خانوار کپرنشین قرار داده شدند . حجت […]

حجت الاسلام نیکویی معاون بسیج رسانه گفت : طی بازدید از پرو ژه های اقتصاد مقاومتی در شهرستان رودبار جنوب  ،   ۵۰ واحد مسکونی و ۱۰  هکتار زمین زراعی مجهز به  آبیاری زیر سطحی  به بهره برداری رسیدند و واحد های مسکونی به صورت کاملا رایگان در اختیار ۵۰ خانوار کپرنشین قرار داده شدند .

حجت الاسلام نیکویی معاون بسیج رسانه کل کشور در مصاحبه اختصاصی با” پایگاه خبری تحلیلی کارگران کرمان “گفت : طبق دعوتی که استاندار کرمان از فرمانده کل سپاه پاسداران برای بازدید از پروژه های اقتصاد مقاومتی استان کرمان در مناطق قلعه گنج صورت گرفته بود از بنده هم در جهت همراهی با ایشان دعوت شد .

وی ادامه داد : اولین مورد ، بازدید از پروژه  اقتصاد مقاومتی در شهرستان قلعه گنج بود ، به همت استانداری کرمان و معین های اقتصاد مقاومتی قلعه گنج مصداق واقعی گنج در این شهرستان را به خود گرفته بود ،  زیرا  برای جوانان زیادی از بومیان این مناطق ایجاد اشتغال شده بود ، توسعه مشاغل خانگی نه تنها کاملا محسوس بود بلکه تغییر و تحولی شگرف را ایجاد کرده بود .

معاون بسیج رسانه تصریح کرد : از روستای دهندر  از توابع شهرستان قلعه گنج ، که پروژه توان افزایی جوامع محلی ، بیناد مستضعفان است و در این روستا نیز در  حال اجرا است بازدید شد و سرلشکر جعفری از پروژه هایی مانند کارخانه روغن کشی کنجد، کارخانه رب ، کارخانه فراورده های خرما در شهرک صنعتی ، کارخانه آهک و  مجتمع ۱۰۰۰ راسی “بزشیری” این شهرستان و پروژه های در حال کار بنیاد مستضعفان در جهت محرومیت زدائی شهرستان قلعه گنج  که در حال اجرا می باشد نیز بازید کرد و از نزدیک در جریان روند کار قرار گرفت.

نیکویی اذعان کرد : عملکرد صحیح در شهرستان قلعه گنج و روحیه پر تلاش مردم این شهرستان سبب شده  که شور و هیجانی خاص را برای سرمایه گذاران در این مناطق فراهم کند تا سرمایه هایشان در پروژه های اقتصاد مقاومتی قرار داده و پیش ببرند .

ادامه داد : در شهرستان رودبار جنوب  نیز در جنوب کرمان   ۵۰ واحد مسکونی و ۱۰  هکتار زمین زراعی مجهز به  آبیاری زیر سطحی  به بهره برداری رسیدند و واحد های مسکونی به صورت کاملا رایگان در اختیار ۵۰ خانوار کپرنشین قرار داده شدند ، شهرستان رودبارجنوب در ۳۳۰کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.

معاون بسیج رسانه کشور تاکید کرد : تلاش های بی بدیل استاندار کرمان نیاز مند حمایت همه جانبه  دیگر  مسئولان برای خدمت به محرومان و شهروند کرمانی است لذا همه ی دستگاه های اجرایی باید این حرکت عظیم که از منویات رهبر انقلاب و مطالبه صریح ایشان در حوزه اقتصاد مقاومتی را همچون استاندار کرمان پیش ببرند .

وی افزود  : در ادامه این بازدید از مناطق رودبار و منوجان و کارخانه هایی که در راستای اقتصاد مقاومتی ایجاد شده بودند هم بازدید شد ، و به عینه مشهود بود تلاش  افرادی را که با روحیه جهادی و صرف فعل ما می توانیم کار  کردند لذا همین تلاش ها  سبب شد تا استان کرمان هم توسط ریاست جمهوری به عنوان استان پایلوت اقتصاد مقاومتی کل کشور قرار بگیرد .  این امر نشان می دهد که مسئولین هم اقدامات خوبی را در این راستا انجام داده اند .

نیکویی ضمن تحیّر از اقدامات صورت گرفته در مناطقی با فاصله بسیار زیاد از مرکز استان ، گفت : اینکه در مناطقی با فاصله ۵۰۰ تا ۶۰۰ کیلومتر از مرکز استان ، شهرستان ، گاهی حتی از شهر کارهایی صورت گرفته است که شاید در بعضی از شهرها با  فاصله کم صورت نمی گیرد  ، بخصوص احداث صندوق های قرض الحسنه تحت عنوان وام های روستایی  که بر ای احداث کارگاه هایی کوچک تاسیس شده اند و بعضا از جوانان همان روستا بر ای تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش می کنند  .

نیکویی خاطر نشان کرد :  در استان کرمان در زمینه اقتصاد مقاومتی بسیار موفق عمل کرده است  و جا دارد که از استاندار کرمان به واسطه حسن انتخابی که داشته اند تشکر کنیم  زیرا به شعار اقتصاد مقاومتی رهبری معزز لبیک گفتند و نشان دادند که می توانیم این اقدامات را حتی در مناطق محروم پیش ببریم و مردم را از برکت انقلاب اسلامی و روحیه اقتصاد مقاومتی بهره مند سازیم .

انتهای پیام /

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه