رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۵
  • کد خبر : ۵۴۲
  • مشاهده :278 views
در حاشیه 14 کارگروه اشتغال استان :

اهمال بانک ها در ایجاد شغل صدای مدیر کارگروه اشتغال استان را درآورد

در حالی که نزدیک به ۶۸ میلیارد تومان بودجه تسهیلات اشتغال روستایی به استان کرمان تعلق گرفته است اما تنها ۰/۲ درصد از این تسهیلات در اختیار کار آفرینان و اشتغال زایان در استان قرار گرفته است ، اهمال بانک های داخلی استان کرمان به حدی شدید است که حتی در کارگروه های رفع موانع […]

در حالی که نزدیک به ۶۸ میلیارد تومان بودجه تسهیلات اشتغال روستایی به استان کرمان تعلق گرفته است اما تنها ۰/۲ درصد از این تسهیلات در اختیار کار آفرینان و اشتغال زایان در استان قرار گرفته است ، اهمال بانک های داخلی استان کرمان به حدی شدید است که حتی در کارگروه های رفع موانع تولید هم بعد از مصوبات رسمی از ارائه تسهیلات به واحد های تولیدی خود داری می کنند که این امر نه تنها اشتغال را رشد نمی دهد بلکه باعث رشد بیکاری و تعطیلی صنایع استان هم می شود .

به گزارش “پایگاه خبری تحلیلی کارگران کرمان “امروز  چهاردهمین کارگروه اشتغال استان کرمان در سالن میثاق اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی با حضور مدیران بانک ها و «فدایی» سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه استان برگزار شد .

گرچه مصوباتی در این جلسه تصویب شد اما به نظر می آید هیچ کدام از بانک های  استان قصد ندارند بودجه ایی را که دولت به استان اختصاص داده است را برای ایجاد اشتغال صرف کنند .

در حالی  به “فدایی “طرح هایی ارائه می شد که درآنها چندین میلیارد برای  اشتغال تنها ۲ نفر در نظر گرفته شده بود  که این امر به هیچ عنوان به نفع مصالح استان نیست .

در حالی که قرار بود در این جلسه کارکرد و طرح هر بانک برای تصویب بودجه مشخص گردد اما متاسفانه بانک ها هیچ تکانی به خود نداده بودند و حتی یک مورد تسهیلات در جهت اشتغال پرداخت نکرده بودند .

فدایی رئیس کارگروه اشتغال که از عدم توجه بانک ها صدایش درآمده بود فریاد زد که چرا برای ایجاد اشتغال هیچ تلاشی نمی کنید و  از اینکه بودجه تعلق گرفته شده به هر بانک را صرف اشتغال نکنید و آن را به خزانه بر گردانید چه سودی برایتان حاصل می شود ؟؟

گرچه صحبت های رئیس کارگروه اشتغال نشان از فریادی برای اجرای برنامه های اشتغال در سطح استان داشت اما بانک ها بدون هیچ توجهی برای برنامه های محوله شان با یکدیگر صحبت می کردند و به نظر می آمد که قصدی برای ایجاد اشتغال در سطح استان ندارند .

در حالی که تنها بانک کشاورزی ۶ درصد تسهیلات اشتغال زا پرداخت کرده بود ، اما پرونده بانک های سپه ، تجارت ، ملی ، ملت ، توسعه و تعاون  و رفاه برای پرداخت تسهیلات اشتغال زا سیاه بود و حتی طرح و برنامه ایی هم برای ایجاد اشتغال در چند ماه گذشته نداشتند لذا به نظر می رسد بانک ها عامل اصلی عدم تحقق اشتغال و تولید در سطح استان هستند .

در حالی که نزدیک به ۶۸ میلیارد تومان بودجه تسهیلات اشتغال روستایی به استان کرمان تعلق گرفته است اما تنها ۰/۲ درصد از این تسهیلات در اختیار کار آفرینان و اشتغال زایان در استان قرار گرفته است .

اهمال بانک های داخلی استان کرمان به حدی شدید است که حتی در کارگروه های رفع موانع تولید هم بعد از مصوبات رسمی از ارائه تسهیلات به واحد های تولیدی خود داری می کنند که این امر نه تنها اشتغال را رشد نمی دهد بلکه باعث رشد بیکاری و تعطیلی صنایع استان هم می شود .

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه