رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۶:۵۵
  • کد خبر : ۵۷۱
  • مشاهده :371 views
هتل کپری پارسیان به همت بنیاد برکت علوی ایجاد شد :

وقتی ” کپر ” نماد محرومیت ، سمبل افتخار قلعه گنج می شود

“کپر” این نماد افتخاراکنون توسط بنیاد برکت علوی در قلعه گنج احیا شده است و دیگر باعث ناراحتی ساکنان ان نیست بلکه نماد افتخار و امید و آرامش گردیده ، لذا در همه جای دنیا نباید درون  خانه های یک شکل زندگی کرد بلکه می توان با نگرش به خانه های بومیان همان منطقه بدون […]

“کپر” این نماد افتخاراکنون توسط بنیاد برکت علوی در قلعه گنج احیا شده است و دیگر باعث ناراحتی ساکنان ان نیست بلکه نماد افتخار و امید و آرامش گردیده ، لذا در همه جای دنیا نباید درون  خانه های یک شکل زندگی کرد بلکه می توان با نگرش به خانه های بومیان همان منطقه بدون دست اندازی به بافت بومی آن در هر منطقه علم و سنت را در هم آمیخت و مانندی دیگر همچون هتل کپری پارسیان را ایجاد کرد.

به گزارش “پایگاه خبری تحلیلی کارگران کرمان “بعد از بازدید سردار عزیز جعفری فرمانده سپاه قدس از مناطق محروم جنوب کرمان و استارت بهره  برداری از پروژه های اقتصاد مقاومتی که در شهرستان قلعه گنج زده شده بود  این جرقه در ذهن  مسئول بسیج رسانه استان کرمان و معاون این سازمان زده شد تا تور رسانه ایی دو روزه ایی جهت بازدید از این مناطق تدوین گردد .

مرتضی کارآموزیان مسئول بسیج رسانه استان کرمان به دنبال اجرای این طرح با اطلاع رسانی از خبرنگاران سراسر استان کرمان خواست تا در تور دو روزه که برای بازدید از مناطق محروم جنوب کرمان آماده شده است ، شرکت نمایند که با استقبال کم نظیر خبر نگاران مواجه شد ، لذا بعد از هماهنگی های لازم و بیمه شدن تک تک اعضای حاضر در این تور رایگان که توسط استانداری کرمان نیز یاری شد عازم مناطق جنوب کرمان شدیم .

گرچه روز بارانی انتخاب شده بود اما این روز بارانی لذت سفر را چند برابر کرده بود و مناطق خشک و سوزان جنوب کرمان را تبدیل به مناطق شمالی کشورنموده بود بوی نم باران و زیبایی و سر سبزی درختان مرکبات و نخلستان های خرما حال و هوایی تازه را به تن و روح خسته خبرنگاران شهر نشین داده بود .

از شهرستان های جنوبی یکی به یکی عبور می کردیم و نام شهرستان ها و روستاهایی را بر تابلو های کنار جاده مشاهده می کردیم که هرگز در عمرمان نه شنیده ونه دیده بودیم .

در ابتدای امر به شهرستان منوجان رسیدیم و از پروژه های اقتصاد مقاومتی این شهرستان که توسط معین اقتصادی آن شرکت “گهر زمین “ایجاد شده بود بازدید کردیم : کارگاه های شال بافی ، قالی بافی ، خیاطی و البته مُتل کپری منوجان که قرار است طرحی مانند هتل کپری قلعه گنج باشد .

با کلی خستگی و طولانی بودن مسیر به قلعه گنج رسیدیم ، شب بود وزیبایی مناطق را در این مسیر ندیدیم اما چیزی که ما را بسیار متعجب کرد هتل کپری پارسیان بود که زیبایی آن چشمان ما را خیره ساخته بود

هتل کپری قلعه گنج انقدر زیبا و هنرمندانه ازمدل خانه های محرومین ایجاد شده بود که احساس سر زندگی و یک سانی با محرومین در وجود هر فرد متبلور می شود خانه ایی از جنس نخل خرما و بوی درختان نخل بود که می توانست آرامش عجیبی را در وجود هرکسی ایجاد نماید .

انقدر وهم زیبایی هتل بودیم که از دریافت کلید اتاقمان باز مانده بودیم، اتاقمان را تحویل گرفته به سمت خانه کوچک کپریمان شدیم که خود سوییتی بود به تنهایی ، هنگامی که از بین ستون های چوبی ساخته شده از نخل خرما عبور می کردیم هرگز احساس نمی کردیم که در جایی غریب هستیم و حس آشنای زندگی و همشهری احساس می شد بوی غربت اسیرمان نکرده بود  .

بالاخره بعد از گذشتن از کنار خانه های گرد کوچک به خانه مورد نظرمان رسیدیم اتاق ۴۰۳ ، درب را که گشودیم تعجبمان دو چندان شد خانه ایی کاملا سنتی با تمام تجهیزات از پته کرمان گرفته تا سبد و حصیر رمشک و جازموریان و کلاله های بافتنی عشایر نشین ، هرگز خواب آرام و دل نشین این شب کپری را در هیچ کجای دنیا نمی شود به دست اورد و یا تجربه کرد .

هتل کپری پارسیان در دل شن زار های سوزان و بی آب و علف قلعه گنج سر برآورده است و نماد محرومیت به نماد افتخار و قدرت بدل شده است ، به نظر می آید باید دراین شهر المانی از کپر ساخته شود و آن را شهر کپر بنامیم زیرا اینجا آرامش شما را فرا می خواند .

“کپر” این نماد افتخاراکنون توسط بنیاد برکت علوی  احیا شده است و دیگر باعث ناراحتی ساکنان ان نیست بلکه نماد افتخار و امید و آرامش گردیده ، لذا در همه جای دنیا نباید درون  خانه های یک شکل زندگی کرد بلکه می توان با نگرش به خانه های بومیان همان منطقه بدون دست اندازی به بافت بومی آن در هر منطقه علم و سنت را در هم آمیخت و مانندی دیگر همچون هتل کپری پارسیان را ایجاد کرد و اندک اندک بوم گردی های زیبایی را در این مناطق راه اندازی نمود و جذب گردشگران داخلی و خارجی کرده  و صنعت توریسم را در ایران بزرگ احیا نمود .

در پایان باید گفت احسنت و هزار احسنت به فکر و نخبگی بنیاد برکت علوی که قلعه گنج کرمان را به گنج بزرگ ایران بدل نمود و نام زیبای قلعه گنج و مردمان مهربان و خونگرم آن را بعد از ۴۰ سال فراموشی دوباره زنده ساخت وعلاقه به نظام اسلامی را در این مناطق دو چندان نمود ، هزارن احسنت و دست مریزاد به نخبگان طرح های اقتصاد مقاومتی در دل شن زار های جنوب کرمان .

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه