رفتن به بالا
  • شنبه - ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۵:۲۶
  • کد خبر : ۵۸۰
  • مشاهده :393 views

اولین جشن عبادت فرزندان کارگر در کارخانه بارز برگزار شد

کارخانه بارز کرمان برای ۱۰۷ نوگل تازه به تکلیف رسیده  جشن عبادت برگزار کرد ،  از این تعداد ۸۳ دختر جشن ۹ سالگی و ۲۴ پسر جشن ۱۵ سالگی خود را در محل کار پدرانشان با حضور خانواد ه خود برگزار کردند . جشن عبادت فرزندان کارگر گروه صنعتی بارز کرمان در سالن اجتماعات این […]

کارخانه بارز کرمان برای ۱۰۷ نوگل تازه به تکلیف رسیده  جشن عبادت برگزار کرد ،  از این تعداد ۸۳ دختر جشن ۹ سالگی و ۲۴ پسر جشن ۱۵ سالگی خود را در محل کار پدرانشان با حضور خانواد ه خود برگزار کردند .

جشن عبادت فرزندان کارگر گروه صنعتی بارز کرمان در سالن اجتماعات این واحد تولیدی برگزرا شد ، در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین علیدادی امام جمعه کرمان  و فرمانده بسیج کارگری استان و جمعی از مسئولان حضور داشتند . در حاشیه این مراسم نمایشگاه عکسی از ابتدای شکل گیری کارخانه بارز کرمان تا کنون برگزار شد  و  مسئولان از این نمایشگاه عکس نیز بازدید کردند .

علی اکبر مشرفی در گفتگو با” پایگاه خبری تحلیلی کارگران کرمان “گفت : جشن عبادت فرزندان کارگر شاغل در کارخانه بارز کرمان برگزار شد و این جشن متعلق به ۱۰۷ نفر از فرزندان کارگر گروه صنعتی  بارز است لذا  اولین روز تکلف خودشان را در محل کار پدرانشان سپری کردند و  اولین نمازشان را هم به جماعت در کنار آنان به جا آوردند  .

مشرفی درادامه افزود : ۸۳ دختر و ۲۴ پسر به سن تکلیف رسیدند  لذا با این جشن متوجه این موضوع خواهند شد که تحولی بزرگ در زندگی آنان در حال رخ دادن است زیرا تا کنون نیازی نبود که روزه بگیرند و نمازی بخوانند و احکامی را رعایت کنند اما از امروز در جمع بزرگسالان قرار گرفته و در مقابل خداوند متعال سرتعظیم فرود بیاورند و تکالیف شرعی خودشان را با تمام  وجود به جای بیاورند .

وی با اشاره به این امر که جوانان تازه مکلف شده از امروز در جامعه ما شانیت یافته و جایگاه ویزه ایی می یابند گفت : امیدواریم که این نوع جشن ها هم تداوم یابد و هم دردیگر کارخانه جات هم مورد استقبال قرار گرفته و روزبه روز بر تعداد برگزاری کنند گان این جشن ها افزوده گردد.

مدیر عامل کارخانه بارز کرمان در ادامه افزود : برای اولین بار در کارخانه لاستیک بارز جشن تکلیف فرزندان کارگر برگزار شد  و تا کنون نیز در هیچ واحد تولیدی ، صنعتی و مجتمع های صنعتی معدنی مشاهده نشده است .

علی اکبر مشرفی اذعان کرد  : با برگزاری این جشن و قرار گرفتن خانواده در جوار پدرشاغل در بارز کرمان، ۲ هدف دنبال می شود، ابتدائا فرزندان با محیط کار و کسب روزی حلال آشنا می شوند و در نهایت این نوع جشن های دینی هم یاداور احکام الهی است و هم تحکیم خانواده زیرا خانواده ها را  برای ساعاتی از فضای مجازی دور ساخته و در کنار هم قرار می دهد .

مشرفی در پایان خاطر نشان کرد : جشن عبادت در اصول اسلام بسیار مهم است چه بسا مهمتر از بسیاری از جشن هایی که  به طور روز مره برگزار می شوند لذا امیدواریم با برگزاری این نوع جشن ها ما هم در کاشت بذر ایمان و دین مداری در دل فرزندان ایران زمین سهمی هر چند کوچک را بر عهده داشته باشیم .

انتهای پیام /

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه