رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۵:۰۷
  • کد خبر : ۶۳۶
  • مشاهده :726 views
پیگیری مطالبان کارگری جواب داد :

کارگران قند بردسیر پس از ۷ سال به حق خود رسیدند

کارخانه قند بردسیر ۷۰۰ نفر نیرو  داشت که با نظر کارفرما  ۴۰۰ نفر آنها را تعدیل کرده بودند لذا اکنون ۲۵۰ نفر از این تعداد دوباره برگشت به کار شدند و از این تعداد ۲۰۰ نفر آنها باز نشست شدند و ۵۰ نفر باقی مانده نیز در سال جاری تعیین تکلیف شدند و ۳۰ نفر […]

کارخانه قند بردسیر ۷۰۰ نفر نیرو  داشت که با نظر کارفرما  ۴۰۰ نفر آنها را تعدیل کرده بودند لذا اکنون ۲۵۰ نفر از این تعداد دوباره برگشت به کار شدند و از این تعداد ۲۰۰ نفر آنها باز نشست شدند و ۵۰ نفر باقی مانده نیز در سال جاری تعیین تکلیف شدند و ۳۰ نفر آنها بازنشت و ۲۰ نفر بیمه بیکاری دریافت می کنند و این امر بدون تلاش همه جانبه کارگران مسئولین و نمایندگان امکان پذیر نبود .

نماینده کارگران کارخانه قند بردسیر در گفتگو با “پایگاه خبری تحلیلی کارگران کرمان” گفت : به همت فرمانده بسیج کارگری، نماینده مردم بردسیر ، فرماندار بردسیر و  اعتصابات و اعتراضات گسترده کارگراندر مقابل وزارت خانه تعاون در تهران ،کارگران این واحد تولیدی که از سال ۸۸ تعلیق شده بودند ، تعیین  تکلیف شدند .

مهدی نفر جو شوری نماینده  کارگری کارخانه قند بردسیر گفت : داستان از آنجایی آغاز شد که در سال ۸۸  هیئت مدیره کارخانه دست به تعدیل کارگران زد و دلیل این مسئله نیز غیر اقتصادی بودن فعالیت این واحد صنعتی  بود که قریب ۷۰۰ نفر را به صورت مستقیم به کار مشغول  کرد ه بود.

وی ادامه داد : کارگران ناراحت بودند و از مسئولان  آن زمان استانداران ده مرده و نجار ، فرماندار احمدی استمداد می طلبیدند و مسئولان کارخانه هم عدم توجیه اقتصادی و فرسوده بودن خط تولید را دلیل محدود کردن فعالیتهای کارخانه می دانستند و رفته رفته با نا کارآمد شدن کارخانه کشاورزان هم دست از کشت و کار کشیدند به این ترتیب کشت چغندر قند از دستور کار کشاورزان بردسیری کنار گذاشته شد و عملا محصول قند کارخانه خریداری نداشت .

نفر جو شوری ادامه داد : قند بردسیر دیگر خریداری  نداشت و کارخانه قند نیز عملا از کار افتاد و خطوط تولید متوقف شد اما در طول این سالها بارها کارخانه قند بردسیر دربهایش باز شد و به تولید پرداخت و دوباره بسته شد.

محمد رضا توانایی نماینده کارگران بردسیر نیزگفت : مسئولان تلاش زیادی برای بازگشایی کارخانه قند انجام دادند اما تلاش ها نا موفق بود و ما بار ها در مقابل استانداری کرمان ، فرمانداری ، بردسیر ، مجلس شورای اسلامی و حتی بار ها در مقابل وزارت صنعت و معدن تجمع کردیم تا بالاخره با حمایت سازمان بسیج کارگری و نماینده پر تلاش شهرستان جناب حسن پور این احقاق حق صورت گرفت .

نفر جوشوری ادامه داد : کارگران قند بردسیر از زمان مرتضوی مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی استان کرمان پیگیر مطالبات و احقاق حق خود بودند تااینکهامروز با حمایت نماینده مردمی و تلاش های مستمر و شبانه روزی کارگران این مجموعهبه حق خود دست یافتند .

وی اد امه داد : کارخانه قند بردسیر ۷۰۰ نفر نیرو  داشت که با نظر کارفرما  ۴۰۰ نفر آنها را تعدیل کرده بودند لذا اکنون ۲۵۰ نفر از این تعداد دوباره برگشت به کار شدند که از این تعداد ۲۰۰ نفر آنها باز نشست شدند و ۵۰ نفر باقی مانده نیز در سال جاری تعیین تکلیف شدند و ۳۰ نفر آنها بازنشت و ۲۰ نفر بیمه بیکاری دریافت می کنند و این امر بدون تلاش همه جانبه کارگران مسئولین و نمایندگان امکان پذیر نبود .

نفر جوشوری در پایان خاطر نشان کرد : گرچه سالیان متمادی پیگییر مطالبات خود بودیم اما خرسندیم که در استانه عید نوروز تکلیف کارگران مشخص شده است و امیدواریم به ز ودی کارخانه بردسیر توسط فردی که فرماندار پیگیر آن است خریداری شود و کار و تلاش دوباره در این کارخانه جریان یابد .

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه