رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۵:۴۱
  • کد خبر : ۶۸۸
  • مشاهده :225 views
تولیدات به نام کرمان را بشناس :

حمایت از کالای ایرانی با سه برند مطرح کرمانی در عرصه پارچه ،لاستیک و رینگ الومینیوم

گروه صنعتی لاستیک بارز با شعار “خود را به بارز بسپار” ،  گروه صنعتی اروند چرخ رفسنجان با شعار ” تحریم را به فرصت تبدیل کن ” و فاستونی آسیا با شعار “نه به پارچه های ترک و پوشاک خارجی ” ، سه برند مطرح کرمانی هستند،  که در کل کشور نام آورند و نام […]

گروه صنعتی لاستیک بارز با شعار “خود را به بارز بسپار” ،  گروه صنعتی اروند چرخ رفسنجان با شعار ” تحریم را به فرصت تبدیل کن ” و فاستونی آسیا با شعار “نه به پارچه های ترک و پوشاک خارجی ” ، سه برند مطرح کرمانی هستند،  که در کل کشور نام آورند و نام و برندی جهانی برای خود ساخته اند .

به گزارش ” پایگاه خبری تحلیلی کارگران کرمان ” سالیان مدیدی است که حمایت از کالای ایرانی سرلوحه کار همه مسئولان بوده و می بایست از دغدغه های اصلی آنان محسوب شود اما متاسفانه علل و عوامل بسیاری در عدم این حمایت نقش آفرینی کرده اند اما خوشبختانه بسیاری از کالاهای داخلی با عدم توجه و حمایت کافی صاحب سبک و برند شده اند که نه تنها در ایران طرفداران خود را دارند بلکه در بسیاری از کشورهای شرقی ، غربی ، میانه و حاشیه خلیج فارس نامشان خوش درخشیده و تبدیل به برندی همیشگی شده اند .

امروزه گرچه طبق فرمایشات رهبر انقلاب در استانه سال جدید استفاده و حمایت همه جانبه از کالای ایرانی مد نظر قرار گرفته است اما هنوز هم افرادی هستند که در استفاده و بهره بردن از این کالاهای ساخت داخل تعلل می ورزند لذا لازم می دانیم سه برند مطرح کرمانی را که در کل کشور حرفی برای گفتن دارند و برندی برای خود ساخته اند را به همگان بشناسانیم .

اولین برند مطرح استان کرمان « لاستیک بارز » است و این شعار ،” خود را به بارز بسپار ” شاید برای شما هم آشنا باشد، گروه صنعتی بارز با هدف تامین سلامتی مردم ایران کار خود را از سال ۱۳۷۰ و باتعداد  ۵۰۰ کارگر آغاز به کار کرد و اکنون با ۳ هزار نفر رتبه اول ایجاد اشتغال در استان را دارد و با تولید ۲۵ نوع طرح گل لاستیک در ماه رتبه برتر تولید لاستیک را به خود اختصاص داده است  .

این گروه صنعتی بهترین نوع لاستیک رادیال و آل استیل را با کمک تکنولوژی های المانی و ایتالیایی در عرصه لاستیک های باری و اتوبوسی تولید می کند و به تمام کشورهای حاشیه خلیج فارس لاستیک صادر می کند گرچه ان گروه صنعتی از قاچاق سازماندهی شده و مافیا گونه لاستیک نیز  گلایه مند است .

” لاستیک بارز” با طرح توسعه ایی که در استان های کردستان و خراسان به دنبال حذف هزینه حمل و نقل برای صادرات محصول خود و ایجاد قیمتی مناسب تر برای مشتریان خود بود اشتغال ۳ هزار نفری دیگری را در سال های گذشته و اتی رقم خواهد زد .

دومین کالای استراتژیک ۱۰۰ درصد ایرانی رینگ الومینیوم اروند چرخ است این واحد تولیدی نیز اکنون ۱۵۰۰ کارگر به صورت مستقیم بکار گیری کرده و طرح فاز دوم و سوم توسعه خود را نیز که از  سال گذشته آغاز کرده است سبب شده تا ۲۲۰ نفر دیگر را نیز به خانواده بزرگ اروند اضافه کند.

اروند چرخ رینگ خودرو تولید و تمام مواد اولیه از شمش آلومینیوم و تا تک تک محصولات به کار رفته در این محصول از کارخانه های داخلی تامین می کند این واحد تولیدی نیز با تکیه بر توان داخلی و متخصصان بومی این استان توانست برند اروند چرخ را نیز به بیرون مرز ها صادر کند و اکنون هر دستگاه خودرویی که در ایران تولید و صادر می شود رینگ اورند چرخ و لاستیک بارز بر زیر این ماشین چون گهری گران مایه می درخشد .

سومین واحد تولیدی صاحب نام کرمانی« فاستونی آسیا» است که متعلق به بنیاد تعاون ناجامی باشد ، این واحد تولید پارچه و نخ در سال گذشته توانست رتبه برتر کیفیت را از سازمان صنعت و معدن کشور دریافت کند و به عنوان دومین واحد تولیدی فاستونی در تنوع رنگ و طرح در کشور شناخته شود .

فاستونی آسیا که در ابتدا تنها پارچه فرم سربازی و افسران نیروی انتظامی را تامین می کرد ، اکنون با کار جهادی و طرح های نخبگانی  خود و با فکر و تلاش  نخبگان جوانش توانسته است بازار پارچه های عبایی و فاستونی ، کت و شلوار و کت دامنی را هم بدست بگیرد و با طرح توسعه خود نزدیک به ۱۵۰ نفر دیگر را نیز در پایان سال گذشته به کار گیرد  و تولیدات خود را به نحو احسنت در سبد خرید مردم ایران قرار داده است .

گرچه این واحد تولیدی ، تولید پارچه چادر مشکی را نیز در پرونده  کاری خود در گذشته داشته است اما عدم حمایت مردم و مسئولان از این محصول سبب شد تا  تولید ” پارچه چادری ” برای همیشه  به بایگانی فرستاده است .

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه