رفتن به بالا
  • شنبه - ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۵
  • کد خبر : ۷۰۶
  • مشاهده :158 views
رییس سازمان صنعت،معدن وتجارت کرمان خبر داد؛

افتتاح ۶ هزار میلیارد پروژه در سال ۹۷/به دنبال پیوند صنایع کوچک و بزرگ هستیم

رئیس سازمان صنعت و معدن استان کرمان گفت:سال گذشته افتتاح بالغ‌ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان را در استان کرمان شاهد بودیم و حرکت خوبی رقم خورده است و از همین ابتدای سال تا پایان سال جاری افتتاح بیش از ۶ هزار میلیارد تومان پروژه را شاهد خواهیم بود. به گزارش “کارگران کرمان ” مهدی حسینی […]

رئیس سازمان صنعت و معدن استان کرمان گفت:سال گذشته افتتاح بالغ‌ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان را در استان کرمان شاهد بودیم و حرکت خوبی رقم خورده است و از همین ابتدای سال تا پایان سال جاری افتتاح بیش از ۶ هزار میلیارد تومان پروژه را شاهد خواهیم بود.

به گزارش “کارگران کرمان ” مهدی حسینی نژاد رئیس سازمان صنعت و معدن استان کرمان به همراه معاونین خود در بخش صنعت ،معدن و تجارت به مناسبت فرارسیدن سال جدید با حجت‌الاسلام علیدادی نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه کرمان دیدار و به گفت‌وگو پرداختند .

 


حسینی نژاد در این دیدار با اشاره به نام‌گذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان “حمایت از کالای ایرانی” خاطرنشان کرد: بر اساس آمار مرکز ایران، بیش از ۴۰ درصد GDP و ارزش‌افزوده حوزه صنعت، معدن و تجارت در کشور متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌باشد.
وی بابیان اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در سال ۹۶ تعهد ایجاد ۶ هزار نفر شغل را داشته است، خاطرنشان کرد: سال گذشته برای بیش از ۸ هزار نفر اشتغال پایدار ایجاد شد که از میزان تعهد هم گذر کردیم.
مهندس حسینی نژاد رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان تصریح کرد: ایجاد ارتباط بین واحدهای کوچک و صنایع بزرگ برای رونق فعالیت واحدهای کوچک و تأمین نیازهای واحدهای بزرگ از اولویت‌های دیگری است که دنبال می‌کنیم.
وی با تقدیر از اقدامات استاندار کرمان برای توسعه و رونق واحدهای صنعتی و معدنی عنوان کرد: سند راهبری تا پایان برنامه ششم توسعه تنظیم‌شده است و افتتاح بالغ‌بر ۶ هزار میلیارد تومان پروژه در سال جاری ماحصل آن می‌باشد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: قرار بر این است تا صادرات به بیش از ۶ میلیارد دلار برسد و همچنین تکمیل زنجیره‌های ارزش‌افزوده در حوزه معادن از برنامه‌های سند راهبردی و برنامه ششم توسعه می‌باشد که در اولویت این سازمان قرارگرفته است.
مهندس حسینی نژاد در خاتمه افزود : سال گذشته افتتاح بالغ‌بر ۱۰ هزار میلیارد تومان را در استان کرمان شاهد بودیم و حرکت خوبی رقم خورده است و از همین ابتدای سال تا پایان سال جاری افتتاح بیش از ۶ هزار میلیارد تومان پروژه را شاهد خواهیم بود.

 

 

 

صنعت، معدن و تجارت به اندازه سه وزارتخانه مستقل کار بر عهده دارد

 

حجت الاسلام علیدادی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمان گفت: حوزه‌های صنعت، معدن و تجارت به‌اندازه سه وزارتخانه به‌صورت مستقل کاردارند و به همان اندازه که کار بر عهده‌دارند تأثیرگذاری در جامعه هم خواهند داشت.
حجت‌الاسلام علیدادی در دیدار مهندس حسینی نژاد رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان به همراه معاونین خود به مناسبت فرارسیدن سال جدید خاطرنشان کرد: حوزه‌های صنعت، معدن و تجارت به‌اندازه سه وزارتخانه به‌صورت مستقل کاردارند و به همان اندازه که کار بر عهده‌دارند تأثیرگذاری در جامعه هم خواهند داشت.
وی اظهار کرد : صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در سه بخش، باید جایگاه واقعی خود را در استان پیدا کنند لذا رسیدن به جایگاه واقعی زمانی اتفاق می‌افتد که یکی از مؤلفه‌های آن یعنی دیده شدن رونق بر سر سفره‌های مردم دیده شود و آن را در شهر و منطقه‌شان احساس کنند.
حجت الاسلام علیدادی نماینده ولی فقیه در استان امام جمعه کرمان همچنین به پرداخت حقوق دولتی در استان کرمان اشاره و خاطرنشان کرد: باید آن درصد حقوق دولتی بر اساس قانون به استان کرمان برگشت داده شود و در همین منطقه هزینه گردد و  باید برنامه‌های بررسی و تدوین کردند تا معلوم شود چشم انداز و  افق ۱۴۰۴ قرار هست در استان کرمان چه اتفاقاتی صورت گیرد.

 

تهیه و تنظیم:طهماسبی

 

انتهای پیام/م

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه