رفتن به بالا
  • جمعه - ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۲
  • کد خبر : ۷۷۵
  • مشاهده :230 views
مدیر کل اداره تعاون در هفته کار و کارگر مطرح کرد :

۶۴۰تشکل کارگری و ۳۰۸ هزار نفر کارگر بیمه شده اجباری در استان کرمان داریم

رضا اسماعیلی گفت : ۶۴۰ تشکل کارگری و کارفرمایی در استان کرمان وجود دارد که از لحاظ  درصد استان اول کشور و از لحاظ  تعدادی رتبه سوم کشوری را به خود اختصاص داده ایم لذا با این حجم کارگری اما شاهد هستیم خوشبختانه کمترین تنش ها  ی کارگری و کارفرمایی را در سطح استان داشته […]

رضا اسماعیلی گفت : ۶۴۰ تشکل کارگری و کارفرمایی در استان کرمان وجود دارد که از لحاظ  درصد استان اول کشور و از لحاظ  تعدادی رتبه سوم کشوری را به خود اختصاص داده ایم لذا با این حجم کارگری اما شاهد هستیم خوشبختانه کمترین تنش ها  ی کارگری و کارفرمایی را در سطح استان داشته که نشان از تعامل خوبی بین این دو بخش است.

به گزار ش “کارگران کرمان “هفته کار و کارگر از  ۵ اردیبهشت ماه اغاز شده است و تا یازدهم نیز ادامه دارد اما جامعه کارگری فعالیت خود را برای گذراندن این هفته با بهترین برنامه ها در واحد های کارگری و با اتحاد در این قشر آغاز کرده اند .

اولین روز از هفته کار و کارگر با حضور کل مدیران جامعه کارگری ، اعم از مدیر کل اداره تعاون ، تامین اجتماعی تا فرمانده بسیج کارگری استان به شرح ذیل گذشت .

در اولین روز از هفته کار و کارگر استاندار کرمان علیرضا رزم حسینی میزبان جامعه کارگری استان بود .

 

رضا اسماعیلی” عصر روز ۵ اردیبهشت ماه در دیدار جامعه کار و کارگری با استاندار کرمان به مناسبت به هفته کارگری اظهار کرد: قانون کار در سال ۶۹ تصویب شد و بعد از آن همه دولتها بنا بر اصلاح این قانون را داشتند که متاسفانه این کار تاکنون به صورت ابتر باقی مانده است و امیدواریم با توجه به تغییرات صورت گرفته در کشور و دنیا، موضوع اصلاح قانون را در مقتضی زمانی خودش را داشته باشیم.

وی با اشاره به تغییرات قانون کار و بیمه و افزایش تعداد بیمه گذاران در سال های گذشته تصریح کرد: افزایش جمعیت کاری سبب شده وظایف اداره کل تعاون، کار و رفا اجتماعی بیشتر شود ضمن آنکه باید تاکید کرد در دولت تدبیر و امید، سیاست وزارت کار و ادارات زیر مجموعه آن، مبتنی بر حمایت سه جانبه از دولت، کارگر و کارفرما بوده است تا بتوانیم کمترین تنش را داشته باشیم.

اسماعیلی با اشاره به عملکرد حوزه کارگری در استان کرمان اظهار کرد: ۶۴۰ تشکل کارگری و کارفرمایی در استان کرمان وجود دارد که از لحاظ  درصد استان اول کشور و از لحاظ  تعدادی رتبه سوم کشوری را به خود اختصاص داده ایم لذا با این حجم کارگری اما شاهد هستیم خوشبختانه کمترین تنش ها  ی کارگری و کارفرمایی را در سطح استان داشته که نشان از تعامل خوبی بین این دو بخش است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با اشاره به وجود ۴۳ هزار کارگاه ثبت شده در کارگاه بیمه تامین اجتماعی در استان کرمان اظهار کرد: ۳۰۸ هزار نفر کارگر بیمه شده اجباری را داریم که نسبت به سال گذشته ۵ درصد افزایش جذب کارگر را داشته ایم که این مهم به همت استاندار کرمان و اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی در سطح استان بوده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: احساس خوبی در بین جامعه کارگری و کارفرمایی در استان کرمان به واسطه رشد و توسعه اقتصادی در سطح استان در دولت تدبیر و امید ایجاد شده است.

دومین روز نیز در حالی سپری شد که برنامه مفرح ورزش صبحگاهی قشر کارگری استان و تجدید میثاق با شهدا و ورزش صبحگاهی خانوادگی کارگران در گلزار شهدا و کوههای مسجد صاحب الزمان  کرمان برگزار شد .

 

شایان ذکر است در همایش ورزش صبحگاهی نیز به نفرات برتر در این مسابقات خانوادگی جوایزی اهدا شد .

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه