رفتن به بالا
  • پنج شنبه - ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۵:۵۳
  • کد خبر : ۸۲۱
  • مشاهده :35 views
در مطالبات مردمی مطرح شد ؛

 با ورود به سامانه # ۱۴۲ * از سنوات و سوابق بیمه ای خود مطلع شوید

چهارمین میهمان اتوبوس مطالبه گری بسیج رسانه دو مدیرکل سازمان تامین اجتماعی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی بودند ، هدف از راه اندازی این اتوبوس فرهنگ سازی مطالبه گری بین کلیه اقشار مردمی است که تاکنون نیز موفق بوده است. به گزارش “کارگران کرمان “در ابتدا خبرنگاران به همراه مدیران کل به صورت سرزده […]

چهارمین میهمان اتوبوس مطالبه گری بسیج رسانه دو مدیرکل سازمان تامین اجتماعی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی بودند ، هدف از راه اندازی این اتوبوس فرهنگ سازی مطالبه گری بین کلیه اقشار مردمی است که تاکنون نیز موفق بوده است.

به گزارش “کارگران کرمان “در ابتدا خبرنگاران به همراه مدیران کل به صورت سرزده به سازمان تامین اجتماعی شعبه یک مراجعه و از نزدیک شاهد گفتگوی چهره به چهره مراجعه کنندگان با مدیران کل شدند.

در بین مطالبه گران یک کارگر زن قالی باف  با ظاهری مستمندانه جلو آمد و به مدیرکل سازمان تامین اجتماعی گفت:  حدود سه ماه است که بیمه وی قطع شده و با هر بار مراجعه به این شعبه تنها جوابی که می گیرد، این است که دیگر نمی شود کاری کرد، حسینی در پاسخ بیان کرد: آیا بازرس بیمه به محل سرکشی کرده است یا نه؟ وی در جواب افزود:  وی دو مرحله مراجعه نموده  ولی متاسفانه من حضور نداشته ام و این غیبت باعث شده تا پرداخت بیمه من به تعویق بیفتد.

حسینی در این رابطه در جمع خبرنگاران اذعان داشت: متاسفانه این اشکال از طرف خود مراجعه کننده بوده و مامور بیمه هیچ کوتاهی نکرده است و باید گفت بسیاری از افراد بیمه شده تامین اجتماعی از حقوق خود آگاه نیستند که باید از طریق رسانه ها اطلاع رسانی شود تا بیمه شدگان بتوانند با ورود به سامانه # ۱۴۲ * از سنوات و سوابق بیمه ای خود مطلع شده تا در زمان بازنشستگی با مشکل مواجه نشوند.

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان کرمان در ادامه بیان داشت: متاسفانه دیگر برای شما نمی شود کاری کرد زیرا به تازگی بیمه قالیبافی به دلیل لحاظ نکردن آن در بودجه امسال حذف شده و شما می توانید از بیمه زنان خانه دار استفاده نمایید.

 

سپس برای سرزدن به کارخانه روغن نباتی گلناز به اتوبوس برگشتیم و قرار شد خبرنگاران سوالات خود را در اتوبوس مطرح نمایند و مدیران کل نیز پاسخگوباشند.

 

اولین مخاطب خبرنگاران مدیرکل سازمان تامین اجتماعی بود که وی در پاسخ به سوالات خبرنگاران چنین گفت: در سال گذشته بیش از ۷۰ هزار کارت مهارت در استان کرمان صادر شده که از این تعداد ۱۶ هزار نفر بیمه تامین اجتماعی هستند.

 

برخی از لیستهای ارسالی با حقایق متفاوت است که باید راستی آزمایی شود

وی ادامه داد: با بررسی به عمل آمده متوجه شدیم لیستی که برای سازمان از طرف کارفرمایان ارسال می شود کمی با حقایق متفاوت است و متاسفانه در اینجا حق کارگر تضعیف می شود.

حسینی افزود: متاسفانه برخی از کارفرمایان حقوق حقیقی که به کارگران خود می دهند با لیست ارسالی تطابق ندارد و این حق الناس است و امید که کارفرمایان دراین رابطه دقت بیشتری نمایند.

انتهای پیام /

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه