رفتن به بالا
  • پنج شنبه - ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۲
  • کد خبر : ۸۲۶
  • مشاهده :166 views
در چهارمین اتوبوس مطالبه گری مطرح شد :

برای کاهش نرخ بیکاری باید سالانه ۷۰ هزار شغل ایجاد کنیم

سالانه ۳۵ هزار نفر به بازار کار در استان کرمان وارد می‌شوند که اگر بخواهیم در جهت کاهش نرخ بیکاری حرکت کنیم، باید سالانه ۷۰ هزار شغل ایجاد نماییم، کمتر از آن، وضع موجود را ثابت و بدون تغییر نگه می‌دارد.   به گزارش “کارگران کرمان “رضا اسماعیلی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتمامی  در  […]

سالانه ۳۵ هزار نفر به بازار کار در استان کرمان وارد می‌شوند که اگر بخواهیم در جهت کاهش نرخ بیکاری حرکت کنیم، باید سالانه ۷۰ هزار شغل ایجاد نماییم، کمتر از آن، وضع موجود را ثابت و بدون تغییر نگه می‌دارد.

 

به گزارش “کارگران کرمان “رضا اسماعیلی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتمامی  در  پاسخگویی به سوالات خبرنگاران ابراز داشت:  سالانه ۳۵ هزار نفر به بازار کار در استان کرمان وارد می‌شوند که اگر بخواهیم در جهت کاهش نرخ بیکاری حرکت کنیم، باید سالانه ۷۰ هزار شغل ایجاد نماییم، کمتر از آن، وضع موجود را ثابت و بدون تغییر نگه می‌دارد.

 

وی مشکلات بیکاری استان کرمان را سرریز بیکاری سال‌های قبل عنوان و تاکید کرد: ۱۲۰ هزار نفر از بیکاران موجود، کسانی هستند که از دهه‌های قبل بدون شغل مانده‌اند.

 

نرخ بیکاری در کرمان بالاست

 

اسماعیلی   با بیان اینکه ۳۵ هزار نفر دیگر به نرخ بیکاری اضافه شده است ابراز داشت:  متاسفانه این امر نرخ بیکاری در کرمان را بالا برده است و همچنین سال گذشته تعداد ۴۰ هزار نفر در سامانه ثبت نام کرده اند که در حال راستی آزمایی هستیم.

 

 

وی همچنین از رشد ۵ درصدی بیمه شدگان کارگری در استان کرمان طی سال گذشته خبر داد و اذعان کرد: سال گذشته ۱۵ هزار و ۵۰۰ نفر کارگر جدید به حوزه بیمه شدگان استان اضافه شده است و این در حالیست که در سال جاری به  ۲۵ هزار نفر افزایش یافته است که ما این را به فال نیک می گیریم.

 

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به یکی از خبرنگاران در رابطه با اینکه حمایت اداره کار از صنایع خرد و کوچک چگونه بوده است، عنوان کرد: در سال گذشته در کارگروه اشتغال و رفع موانع تولید  اختصاص ۶۰ میلیارد تومان وام به کارگاه های تولیدی کوچک تصویب شد که در این همین راستا ۶۰۰ میلیارد تومان معرفی به بانک ثبت شده است.

 

استان کرمان از لحاظ جمعیت کارگری رتبه هفتم را داراست

 

اسماعیلی تصریح کرد: استان کرمان از لحاظ جمعیت کارگری رتبه هفتم را دارا می باشد که باید در سال جاری حدود ۳۵ هزار شغل ایجاد نماییم تا تعادل بیکاری حفظ شود.

 

 

وی همچنین از کاهش دریافت کنندگان بیمه بیکاری در استان را یکی از نقطه های امید برشمرد و گفت: در گذشته ۴ هزار و ۲۰۰ نفر در استان کرمان بیمه بیکاری دریافت می کردند که در حال حاضر این تعداد به ۳ هزار و ۷۰۰ نفر کاهش یافته که این نشان دهنده تغییر وضعیت بیکاری در استان را نشان می دهد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه