رفتن به بالا
  • شنبه - ۲ تیر ۱۳۹۷ - ۰۴:۴۳
  • کد خبر : ۹۶۴
  • مشاهده :189 views
مدیر پروژه در شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر خبر داد :

بهره برداری آزمایشی از بزرگترین مگامدول آهن اسفنجی در خاورمیانه /ظرفیت تولید ۲ میلیون تنی با اشتغال ۱۵۰ نفری

مدیر پروژه های احیاء شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر گفت : عملیات راه اندازی مگامدول کوثر از ۱۹ دی ماه ۹۶ شروع شده و امروز ۲۹ خرداد ۹۷ رسما وارد فاز بهره برداری آزمایشی گردیده است که برای ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می کند .   به گزارش“ کارگران کرمان […]

مدیر پروژه های احیاء شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر گفت : عملیات راه اندازی مگامدول کوثر از ۱۹ دی ماه ۹۶ شروع شده و امروز ۲۹ خرداد ۹۷ رسما وارد فاز بهره برداری آزمایشی گردیده است که برای ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می کند .

 

به گزارش کارگران کرمان “ روز گذشته با حضور « تقی زاده » مدیر عامل شرکت معدنی و‌ صنعتی گل گهر در شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر پروژه کوثر از سری کارخانجات این شرکت وارد فاز بهره برداری آزمایشی قرار گرفت  ، ظرفیت تولید سالیانه کوثر ۲ میلیون تن در نظر گرفته شده  و یک واحد سولفورزدا هم به این پروژه اضافه شده است .
علیرضا تاج پور مدیر پروژه های احیاء شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر در حاشیه بازدید مدیر عامل از پروژه های در حال ساخت  به راه آرمان گفت : شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر پس از به ثبت رسیدن در جهت اجرای هدف تولید ۳ میلیون تن ورق فولادی، چند پروژه تعریف کرد که می توان به  تولید سالانه ۵/۳ میلیون تن آهن اسفنجی و  تولید ۳ میلیون تن فولاد و ۳ میلیون تن ورق فولادی اشاره کرد.

وی تصریح کرد : در نتیجه اولین پروژه شرکت توسعه به ‌نام گوهر با ظرفیت تولید سالانه ۷/۱ میلیون تن آهن اسفنجی آغاز شد. پروژه گوهر در سال ۱۳۹۰ توسط شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر آغاز شد و پس از شکل‌گیری شرکت توسعه آهن و فولاد با حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی به شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر سپرده شد.

تاج پور افزود : کار ساخت پروژه گوهر در سال ۱۳۹۳ به اتمام رسید و در سال ۱۳۹۴ بهره‌برداری از آن آغاز شد، در حال حاضر پروژه گوهر در حال تولید است و این واحد در اردیبهشت ماه سال جاری توانست رکورد تولید ماهانه خود را بالا ببرد، واحد گوهر در اردیبهشت ماه سال جاری معادل ۱۳۶ هزار و ۴۸۵ تن آهن اسفنجی تولید کرد که این رقم از ظرفیت اسمی کارخانه بسیار بالاتر بود.

وی به  پروژه مگامدول دوم اشاره کرد و گفت :  گلنگ این پروژه در ۱۵ مهرماه ۱۳۹۲ زده شد و این پروژه کوثر نام گرفت،  از آنجائیکه مجری پروژه کوثر همان مجری پروژه گوهر بود، لذا هزینه اجرای این پروژه نیز همانند پروژه گوهر ۶۳ میلیون یورو ارزی و ۱۰۷ میلیارد تومان به‌صورت ریالی (بر اساس فهرست بهای سازمان برنامه و بودجه) در نظر گرفته شد، اما پس از آغاز کار، بنا بر پیشنهاد پیمانکار قرار شد که ظرفیت تولید سالیانه کوثر ۲ میلیون تن در نظر گرفته شود و یک واحد سولفورزدا نیز به این واحد اضافه شود که این پیشنهادات مورد قبول شرکت قرار گرفت و در نتیجه قرارداد اجرای پروژه کوثر به ۷۱ میلیون یورو به صورت ارزی و ۱۱۱ میلیارد تومان ریالی بر همان مبنا ارتقا یافت.

وی خاطر نشان کرد : عملیات راه اندازی مگامدول کوثر از ۱۹ دی ماه ۹۶ شروع شده و امروز ۲۹ خرداد ۹۷ رسما وارد فاز بهره برداری آزمایشی گردیده است.

مهندس تقی زاده مدیر عامل گل گهر هم در حاشیه  این بازدید در گفتگو‌ با خبرنگار ما  گفت :  مگامدول کوثر بزرگترین مگامدول آهن اسفنجی در خاورمیانه است ، انتقال تکنولوژی ساخت واحد آهن اسفنجی در این دو پلنت به‌نحوی صورت گرفت که شرکت‌های ایرانی درگیر ساخت این پروژه‌ها به‌حدی از توانایی رسیدند که می توانند نوآوری‌هایی در زمینه بهبود پلنت ارائه کنند و شرکت کوبه از این نوآوری‌ها در جهت بهبود عملکرد سایر واحدهای دنیا استفاده می‌کند.

مدیر عامل گل گهر در پایان خاطر نشان  کرد : با بهره برداری از پروژه فاز کوثر ، ضمن افزایش تولید، برای ۱۵۰ نفر  نیز به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می‌شود که این امر نمونه ای از اقتصاد پویای مقاومتی است.

تهیه و تنظیم:طهماسبی

انتهای پیام/م

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه