رفتن به بالا
 • شنبه - ۲ تیر ۱۳۹۷ - ۰۴:۳۱
 • کد خبر : ۹۴۸
 • مشاهده :176 views
مدیر عامل شعب بانک های استان خبر داد :

رضوان،عقیق،حاتم سه طرح تسهیلاتی آسان

مدیر عامل شعب بانک انصار کرمان گفت : طرح عقیق، حاتم و رضوان سه طرح تسهیلاتی بانک انصار برای شهروندان است که می تواند فرصت خوبی برای خرید جهیزیه زوجین جوان و یا برای  کارآفرینان و کسب و کار های کوچک  باشد لذا نباید فرصت استفاده از این طرح ها را از دست داد.  اسماعیلی […]

مدیر عامل شعب بانک انصار کرمان گفت : طرح عقیق، حاتم و رضوان سه طرح تسهیلاتی بانک انصار برای شهروندان است که می تواند فرصت خوبی برای خرید جهیزیه زوجین جوان و یا برای  کارآفرینان و کسب و کار های کوچک  باشد لذا نباید فرصت استفاده از این طرح ها را از دست داد.

 اسماعیلی بیگی مدیر عامل شعب بانک انصار کرمان در گفتگو با ” کارگران کرمان “ در خصوص طرح های تسهیلاتی بانک انصار به شهروندان گفت : طرح عقیق ، حاتم و رضوان سه طرح تسهیلاتی بانک انصار برای شهروندان است که می تواند فرصت خوبی برای خرید جهیزیه زوجین جوان و یا کارآفرینان کسب و کار های کوچک  باشد لذا نباید فرصت استفاده از این طرح ها را از دست داد .

وی طرح های تسهیلاتی بانک  انصار را به صورت ذیل تشریح کرد:

طرح عقیق

در این طرح مشتریان حقیقی یا حقوقی بانک انصار می‌توانند با شرایطی خاص و ویژه، تا سقف یک میلیارد تومان تسهیلات دریافت کنند ، یکی از شرایط ویژه این طرح، تعیین مبلغ، مدت بازپرداخت و نرخ سود تسهیلات درخواستی است که بر اساس شرایط و خواست مشتری تعیین می‌شود.

در طرح عقیق چقدر می‌توانیم تسهیلات دریافت کنیم ؟

اولین گام برای دریافت تسهیلات در طرح عقیق افتتاح حساب در بانک انصار است که با حداقل ۵۰ هزار تومان صورت می‌گیرد و بعد از گذشت حداقل سه ماه می‌توانید تقاضای دریافت وام بدهید. میزان وام درخواستی به میانگین موجودی حساب سپرده شما در بازه زمانی ۳ تا ۲۴ ماه بستگی دارد که حق انتخاب تعداد ماه با مشتری است ، میزان وام دریافتی در این طرح، بین ۵ میلیون ‌تا یک میلیارد تومان است که بر اساس شرایط و خواست مشتری تعیین می‌شود ، طبق قوانین طرح، به‌حساب سپرده مشتری تا قبل از دریافت تسهیلات سودی تعلق نمی‌گیرد.

سود تسهیلات طرح عقیق چقدر است؟

سود تسهیلات طرح عقیق بانک انصار بین ۸ تا ۱۸ درصد تعیین‌شده که بر اساس میزان تسهیلات دریافتی و مدت‌زمان بازپرداخت تسهیلات متغیر است و در زمان ارائه درخواست دریافت تسهیلات از سوی فرد متقاضی انتخاب و تعیین می‌شود. مشتری در زمان ارائه درخواست دریافت تسهیلات می‌تواند طبق جدول تعیین‌شده، سود تسهیلات دریافتی خودش را با تعداد و رقم اقساط و مدت‌زمان بازپرداخت به میزان دلخواه کاهش دهد.

تعداد اقساط و دوره بازپرداخت تسهیلات طرح عقیق

تسهیلات طرح عقیق به دو شیوه مدت‌دار و رأس مدت قابل بازپرداخت است، در روش رأس مدت شما می‌توانید حداکثر طی ۱۲ ماه و به‌صورت یک‌جا اقساط تسهیلات دریافتی خود را به بانک پرداخت کنید ، در روش مدت‌دار نیز سقف مدت‌زمان بازپرداخت تسهیلات، ۱۰۰ ماه است که بر اساس میزان و سود تسهیلات متغیر است و توسط خود مشتری انتخاب می‌شود.

دریافت تسهیلات طرح عقیق چه ضمانتی می‌خواهد؟

در طرح تسهیلاتی طرح عقیق اگر متقاضی دریافت وام تا سقف ۱۰ میلیون تومان هستید یک ضامن رسمی (کسر از حقوق) و تا سقف ۲۰ میلیون تومان دو ضامن رسمی (کسر از حقوق) باید به بانک معرفی کنید، برای متقاضیان دریافت تسهیلات بیش از ۲۰ میلیون تومان ارائه و گرو قرار دادن سند ملکی در نزد بانک انصار، الزامی است.

طرح رضوان؛ وام ۲۰ میلیونی بانک انصار با کارمزد ۲درصد

اسماعیل بیگی مدیر شعب بانک انصار کرمان اذعان کرد : بانک انصار وام قرض‌الحسنه ای با عنوان «طرح رضوان» با امتیاز سپرده‌گذاری این طرح در حوزه قرض‌الحسنه طراحی شده و به میزان امتیاز تسهیلات به مانده میانگین و مدت سپرده‌گذاری و فرایندهای اعتبارسنجی بستگی دارد.

طرح رضوان چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

بر اساس این طرح مشتریان و متقاضیان می‌توانند با افتتاح سپرده و بر اساس گردش حساب از امتیاز تسهیلات قرض‌الحسنه استفاده کنند و میزان امتیاز تسهیلات به مانده میانگین و مدت سپرده‌گذاری و فرایندهای اعتبارسنجی بستگی دارد ، دریافت تسهیلات کم‌ بهره مایحتاج زندگی خود را از تولید ساخت داخل تأمین کردند.

مزیت‌های طرح رضوان

دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه تا سقف ۲۰ میلیون تومان ، کارمزد با نرخ ۲ درصد ، قابلیت انتقال امتیاز تسهیلات به بستگان درجه‌یک ، اطلاع‌رسانی امتیاز طرح رضوان از طریق اپلیکیشن موبایل از مزیت های این نوع تسهیلات در طرح رضوان است .

فرصتی برای کارآفرینان و کسب‌وکارهای کوچک

کارآفرینان و کسانی که به دنبال کسب‌ و کارهای کوچک هستند می‌توانند برای تقویت شرایط مالی شرکت خود استفاده کنند،  این طرح از اواسط اسفندماه سال ۱۳۹۵ آغاز و هیچ‌گونه محدودیت زمانی برای آن در نظر گرفته نشده است.
متقاضیان استفاده از این طرح می‌توانند با مراجعه به یکی از شعب بانک انصار در سراسر کشور با افتتاح سپرده قرض‌الحسنه، امکان استفاده از این طرح را داشته باشند.

نحوه سپرده‌گذاری و  تعداد اقساط وام

حداقل مبلغ افتتاح سپرده ۵۰ هزار تومان و حداکثر سپرده‌گذاری نامحدود است ، سپرده‌گذار می‌تواند بر اساس میانگین گردش روزانه حساب، امتیاز تسهیلات قرض‌الحسنه را کسب کند و بعد از حداقل ۳ ماه سپرده‌گذاری ، از ۶۰ درصد میانگین گردش سپرده امتیاز تسهیلات قرض‌الحسنه بهره‌مند شود .
در این طرح به ازای هرماه سپرده‌گذاری و گردش حساب ۲۰ درصد امتیاز تسهیلات قرض‌الحسنه به سپرده‌گذار اعطاء خواهد شد و بعد از ۵ ماه سپرده‌گذاری از ۱۰۰% امتیاز تسهیلات تا سقف ۲۰ میلیون تومان برخوردار خواهد شد و برای مشتریان این امکان وجود خواهد داشت تا در صورت تقاضای افزایش تعداد بازپرداخت اقساط، مبلغ سپرده‌گذاری را افزایش داده و یا مدت سپرده‌گذاری را به بیش از ۵ ماه افزایش دهند
.
در این طرح نرخ کارمزد تسهیلات ۲% و مدت بازپرداخت اقساط حداکثر ۶۰ ماهه بوده و تعیین تعداد اقساط توسط متقاضی صورت می‌گیرد.
مشتریان برای کسب اطلاعات دقیق از نحوه استفاده از این طرح باید به یکی از نزدیک‌ترین شعب بانک انصار مراجعه و یا با شماره ۰۹۶۳۰۰ داخلی ۳ تماس بگیرند لذا باز کردن حساب قرض‌الحسنه جاری با کد ۳۳ (حساب ویژه طرح ارغوان) نیز در شعب بانک جهت استفاده از این طرح الزامی است .

شرایط ضمانت:

 • گواهی کسر از حقوق
 • عدم سابقه چک برگشتی
 • ضامن وام شخصی که اقساط معوقه دارد نباشد
 • تعداد ضامن به شخص ضمانت کننده و تشخیص شعبه بستگی دارد
 • عموماً برای دریافت وام تا سقف ۱۰ میلیون ۱ ضامن و تا سقف ۲۰ میلیون ۲ تا ۳ ضامن نیاز است

نکته: در جدول ذیل در ستون بازپرداخت توسط بانک تمام مبالغ محاسبه شده با دریافت اصل سپرده محاسبه شده است.

 • میزان سپرده/ تومان مدت سپرده‌گذاری بازپرداخت توسط بانک
  ۱۰ میلیون ۵ ماه ۲۰ میلیون تومان (با دریافت اصل سپرده)
  ۱۰ میلیون ۴ ماه ۱۸ میلیون تومان (با دریافت اصل سپرده)
  ۸میلیون ۳ ماه ۱۲ میلیون ۸۰۰ هزار تومان (با دریافت اصل سپرده

اسماعیل بیگی در پایان خاطر نشان کرد : طرح حاتم که در جهت حمایت از تولید ملی (حاتم )انتخاب شده است پرداخت تسهیلات برای خرید کالای ایرانی است که امیدواریم قدم موثری در پیشبرد منویات مقام معظم رهبری برای حمایت از تولید کننده ایرانی برداشته باشیم .

تهیه و تنظیم:طهماسبی

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه