رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۴:۳۰
  • کد خبر : ۱۰۶۰
  • مشاهده :115 views

سیرچ کرمان با قدرت ۵٫۸ ریشتر به شدت لرزید

زمین لرزه ای به بزرگی ۵٫۸ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بامداد دوشنبه حوالی سیرچ در کرمان را لرزاند، بنا بر اعلام مرکز لرزه نگاری کشوری این زمین لرزه ساعت یک و ۹ دقیقه و ۱۹ ثانیه روز دوشنبه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین روی داد و موقعیت مرکز این زمین لرزه طول جغرافیایی […]

زمین لرزه ای به بزرگی ۵٫۸ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بامداد دوشنبه حوالی سیرچ در کرمان را لرزاند، بنا بر اعلام مرکز لرزه نگاری کشوری این زمین لرزه ساعت یک و ۹ دقیقه و ۱۹ ثانیه روز دوشنبه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین روی داد و موقعیت مرکز این زمین لرزه طول جغرافیایی ۵۷٫۵۰و عرض جغرافیایی ۳۰٫۳۷گزارش شده است.

به گزارش کارگران کرمان مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: در پی وقوع زلزله ۵٫۸ ریشتری بامداد دوشنبه در منطقه سیرچ کرمان تاکنون تعداد ۱۰ تیم ارزیاب این جمعیت در منطقه حضور یافته و روستاهای اطراف کانون زلزله را مورد ارزیابی قرار دادند.

رضا فلاح گفت : خوشبختانه تا این لحظه هیچگونه خسارتی جز ترک خوردگی و ریزش چند دیوار خشت و گلی و قدیمی در روستای چهارفرسخ اعلام نشده و برق این منطقه مجددا وصل شده است.

وی اظهار داشت: تیم های امداد و نجات و ارزیاب جمعیت هلال احمر استان کرمان در مناطق زلزله زده سیرچ کرمان حضور دارند و اینک نیز نیروهای امدادی همچنان در حال ارزیابی و بررسی شهرستان کرمان هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: مردم بدون توجه به شایعات، اخبار موثق را از رسانه های رسمی پیگیری کنند و از تجمع در خیابان ها و راه های اصلی پرهیز کنند تا روند ارزیابی با سرعت بیشتری انجام شود.

 

۹۱ مصدوم در زلزله شب گذشته سیرچ کرمان 

زلزله سیرچ کرمان ۹۱مصدوم برجا گذاشت ،  حوادث و فوریت های پزشکی استان کرمان گفت : بر اثر زلزله ۵٫۸ریشتری بامداد دوشنبه سیرچ در این استان تاکنون ۹۱ مصدوم که دچار شکستگی اندام و یا ترس شده بودند به مراکز درمانی شهر کرمان مراجعه کردند.

سید محمد صابری اذعان کرد : از این تعداد هفت نفر به دلیل شکستگی اندام ها بستری شده و نیازمند عمل جراحی هستند ومابقی که براثر استرس و ترس دچار ناراحتی های قلبی و دیگر مشکلات روحی شده بودند ، به صورت سرپایی مداوا و ترخیص شدند.
زمین لرزه ای به بزرگی ۵٫۸در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بامداد دوشنبه حوالی سیرچ در کرمان را لرزاند.
به گزارش ایرنا، بنا بر اعلام مرکز لرزه نگاری کشوری این زمین لرزه ساعت یک و ۹دقیقه و ۱۹ ثانیه روز دوشنبه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین روی داد.
موقعیت مرکز این زمین لرزه طول جغرافیایی ۵۷٫۵۰و عرض جغرافیایی ۳۰٫۳۷گزارش شده است .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان گفت : زلزله ۵٫۸ریشتری بامداد دوشنبه در منطقه سیرج این استان موجب ترک خوردگی و تخریب برخی دیوارها ی قدیمی شد.

سید مصطفی آیت اللهی موسوی نیز گفته بود  : بلافاصله به محض وقوع زمین لرزه نیروهای امدادی به منطقه سیرج اعزام و ستاد بحران در سیرچ و شهر کرمان تشکیل شد.
آیت اللهی موسوی با اشاره به اینکه هنوز گزارشی مبنی بر مصدومیت و تلفات جانی دریافت نشده است اظهار داشت :کانون این زمین لرزه در ۱۹کیلومتری سیرج بوده است.
به گزارش مرکز لرزه نگاری کشوری ، زمین لرزه ای به بزرگی ۵٫۸در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بامداد دوشنبه حوالی سیرچ در کرمان را لرزاند.
بنا بر این گزارش ،زمین لرزه ساعت یک و ۹دقیقه و ۱۹ ثانیه بامداد دوشنبه و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین روی داد.
موقعیت مرکز این زمین لرزه طول جغرافیایی ۵۷٫۵۰و عرض جغرافیایی ۳۰٫۳۷گزارش شده است.

انتهای پیام /

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه