رفتن به بالا
  • پنج شنبه - ۵ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۸
  • کد خبر : ۱۱۵۴
  • مشاهده :148 views
مدیر کل اداره تعاون خبر داد :

کاج طرحی خلاقانه جهت کاهش اعتیاد در جوامع کارگری

رضا اسماعیلی گفت : به منظور پیشگیری از اعتیاد، طرحی در قالب طرح کاج ( کاربست ملی پیشگیری از مصرف مواد مخدر در جامعه کار و تولید )در جامعه کارگری به اجرا در می‌آید که هدف از اجرای این طرح پیشگیری از گسترش معضل اعتیاد به ویژه در مجموعه های کارگری و صنعتی است. به گزارش ” […]

رضا اسماعیلی گفت : به منظور پیشگیری از اعتیاد، طرحی در قالب طرح کاج ( کاربست ملی پیشگیری از مصرف مواد مخدر در جامعه کار و تولید )در جامعه کارگری به اجرا در می‌آید که هدف از اجرای این طرح پیشگیری از گسترش معضل اعتیاد به ویژه در مجموعه های کارگری و صنعتی است.

به گزارش  کارگران کرمان رضا اسماعیلی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان در دیدار با محمدی انارکی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کرمان گفت : میزان شیوع اعتیاد در سطح کارگران استان کرمان ۳۲ درصد بوده است و مبارزه جدی با مواد مخدر نیاز به توجه و همکاری بیش از پیش شرکای اجتماعی، تشکل‌های کارگری و کارفرمایی دارد.

وی گفت : بر اساس نتایج این بررسی میانگین وضعیت استان کرمان نسبت به میانگین کشوری پایین‌تر بوده ولی با توجه به اینکه استان قطب صنعتی و کارگری کشور است برای جلوگیری از احتمال به خطر افتادن سلامت جامعه مخاطب، لازم است که دستگاه‌های مرتبط نسبت به اقدام پیشگیرانه برنامه‌ریزی داشته باشند.

رضا اسماعیلی تصریح کرد : به منظور پیشگیری از اعتیاد، طرحی در قالب طرح کاج در جامعه کارگری به اجرا در می‌آید که هدف از اجرای این طرح پیشگیری از گسترش معضل اعتیاد به ویژه در مجموعه های کارگری و صنعتی است.

مدیرکل تعاون، کار و امور اجتماعی استان کرمان ، بیان داشت: طرح کاج به معنای (کاربست ملی پیشگیری از مصرف مواد مخدر در جامعه کار و تولید) اخواهد بود .

در این دیدار محمدرضا محمدی انارکی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کرمان نیز گفت : مقام معظم رهبری در زمینه مبارزه با مواد مخدر حساسیت های ویژه ای دارند اما این عرصه  به دلیل سود آوری سرشار مواد مخدر شاهد استفاده از راه های جدید توسط سوداگران مرگ و باندهای بزرگ بین المللی هستیم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر افزود :  رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر در کشور وجود ندارد و  امروزه متاسفانه بخش های علم، فناوری و صنعت در خدمت گسترش مواد مخدر قرار گرفته است به شکلی که مواد مخدر صنعتی از مواد مخدر سنتی پیشی گرفته است.

وی تاکید کرد : نگاه تک بعدی به بحث مبارزه با مواد مخدر اثر بخش نبوده و تنها راه برون رفت برای کاهش هزینه های مادی و معنوی ناشی از مواد مخدر اراده درونی و اهتمام، تعامل سازمانی  و هماهنگی همراه با عزم و اراده ملی و جهانی است.

محمدی انارکی در پایان خاطر نشان کرد : مبارزه و عزم جدی یعنی اجرایی کردن سیاست های کلی مبارزه با مواد مخدر که ابلاغ شده توسط مقام معظم رهبری و استفاده از روش های نوین و خلاقانه عملی برای کاهش اعتیاد با نگاه پیشگیرانه است.

تهیه و تنظیم : طهماسبی

انتهای پیام /

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه