رفتن به بالا
  • شنبه - ۱۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۷
  • کد خبر : ۱۱۵۷
  • مشاهده :130 views
رئیس پلیس فتا استان کرمان عنوان کرد؛

ثبت نام خودرو با کد ملی دیگران شگردی برای کلاهبرداری از هموطنان

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان با اشاره به انتشار برخی تبلیغات در سایت‌ها و اپلیکیشن‌های پخش آگهی با عنوان واگذاري کد ملی جهت ثبت نام خودرو گفت : اخيرا در فضای مجازی تبلیغاتی جذاب و ساده جهت فروش برخي اقلام ديده مي شود كه امکان سوءاستفاده از طریق این آگهی ها وجود دارد.   […]

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان با اشاره به انتشار برخی تبلیغات در سایت‌ها و اپلیکیشن‌های پخش آگهی با عنوان واگذاري کد ملی جهت ثبت نام خودرو گفت : اخيرا در فضای مجازی تبلیغاتی جذاب و ساده جهت فروش برخي اقلام ديده مي شود كه امکان سوءاستفاده از طریق این آگهی ها وجود دارد.

 

 

 

 

 

به گزارش کارگران کرمان به نقل از ” راه آرمان “ امین یادگارنژاد با اشاره به آغاز ثبت نام محدود خودرو توسط برخی از شرکت‌های خودرو‌ساز داخلی اظهار داشت: با توجه به شرایط وضع شده، هر فرد که دارای گواهینامه می‌باشد با ارائه کد ملی، تنها در صورتی می‌تواند اقدام به تهیه خودرو کند که هیچ خودرویی به نام وی ثبت نشده باشد.

وي گفت: این موضوع موجب شده است که شاهد انتشار آگهی‌های ثبت نام خودرو با استفاده از کد ملی دیگران باشیم از اينرو متقاضیان دریافت خودرو باید مراقب سوءاستفاده و کلاهبرداری‌های متصور از اینگونه آگهی‌ها و تبلیغات باشند.

این مسئول انتظامي بیان داشت: ثبت تقاضای خرید خودرو با کد ملی دیگران می‌تواند موجب سوءاستفاده از هموطنان عزیز شود و زمینه‌ وقوع جرائم و کلاهبرداری و همچنین اختلاف حساب‌های فراوانی را در آینده فراهم سازد كه در اين رابطه توصیه می شود از این کار خودداری شود.

یادگارنژاد ادامه داد: شرکت‌های عرضه کننده خودرو نیز باید تدابیری اتخاذ کنند تا زمینه‌ سوءاستفاده و مشکلات بعدی برای مردم به حداقل برسد.

رئیس پلیس فتا استان کرمان افزود: سایت‌ها و اپلیکیشن‌های انتشار آگهی نیز لازم است با اتخاذ تدابیری مناسب از انتشار چنین آگهی‌هایی که زمینه‌ اقدامات مجرمانه را فراهم می‌سازد جلوگیری کنند.

یادگارنژاد در انتها کاربران را به سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir راهنمایی کرد و گفت: هموطنان عزیز می‌توانند اينگونه موضوعات خاص را در بخش سامانه پاسخگویی به فوریت‌های سایبری با پلیس فتا مطرح کنند.

 

 

انتهای پیام/م.ن

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه