رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۵:۳۹
  • کد خبر : ۱۲۱۱
  • مشاهده :49 views
مدیر عامل کارخانه فاستونی آسیا خبر داد :

مدیران استان کمکی به رفع موانع تولید جهت زنده ماندن کارخانه نکردند / وجود مشتری پارچه فاستونی ما را برای تولید مصمم ساخت

مدیر عامل کارخانه فاستونی آسیا کرمان که از ابتدای سال جاری تا کنون با کمبود مواد اولیه در تولید پارچه و نخ دچار مشکلات فراوانی شده بود اکنون اندکی اوضاع را بهتر می داند و امیدوار است ظرفیت تولید خود را به ۵۰ درصد تا پایان سال جاری برساند . احمد پور در گفتگو با […]

مدیر عامل کارخانه فاستونی آسیا کرمان که از ابتدای سال جاری تا کنون با کمبود مواد اولیه در تولید پارچه و نخ دچار مشکلات فراوانی شده بود اکنون اندکی اوضاع را بهتر می داند و امیدوار است ظرفیت تولید خود را به ۵۰ درصد تا پایان سال جاری برساند .

احمد پور در گفتگو با ” کارگران کرمان”  گفت : جلسات متعددی با مدیران استانی جهت رفع مشکلات گمرکی ، دریافت ارز دولتی از سامانه نیما ، سرمایه درگردش و ….برگزار کردیم و از آنان کمک خواستیم اما متاسفانه قدمی برای کارخانه بر داشته نشد و سبب شد تا تعدادی از کارگران خود را به مرخصی اجباری بفرستیم و با مابقی برای بقا تلاش کنیم لذا با تغییر در نوع تولید از فاستونی تنها به تولید پارچه های سنتی و پلی استر ویسکوز که شبه فاستونی است اما با ترکیب پشم کمتر توانستیم کارخانه را اندکی ارتقا دهیم .

وی ادامه داد : د ر حالی که تمام کارخانجات داخلی دچار مشکلات هستند اما ما نه تنها کارخانه را حفظ کرده ایم بلکه با تولید پارچه های سنتی در نمایشگاه بین المللی تهران که در ۱۱ آذر ماه برگزار می شود غرفه ایی را گرفته ایم و با ۳۰ طرح جدید و ۸ طرح سنتی پارچه در این بخش شرکت خواهیم کرد در حالی که تنها کارخانه تولید پارچه در این نمایشگاه هستیم و مابقی اعلام حضور نکردند .

احمد پور اذعان کرد : با طرح جدید سنتی پارچه ایرانی امیدواریم در مراکز مد و لباس و حتی دانشگاه الزهرا موفق به جذب مشتری شده  و فرهنگ ایرانی را با لباس و پارچه ایرانی به جهانیان معرفی کنیم .

مدیر عامل فاستونی آسیا ابراز کرد : در حالی که همه واحد های تولیدی با مشکلات عدیده ایی روبه رو هستند اما ما توانستیم با مقاومت و تکیه بر نیروی متخصص داخلی و کارگران سخت کوش این واحد ، تولید را بالا ببریم و امیدواریم به ۵۰ درصد ظرفیت تولید برسیم و به زودی کارگران بیکار شده خود را دوباره به تولید برگردانیم .

وی در پایان خاطر نشان کرد : در شرایط سخت تحریم خارجی و خود تحریمی داخلی توانستیم مشتری خود را حفظ کرده و تولید را کاهش ندهیم گرچه  هنوز هم بزرگترین مشکل بر سر راه ما مواد اولیه وارداتی است در حالی که اکنون سویفت برای کسی هم ال سی باز نمی کند لذا در خرید دچار مشکل هستیم اما حرکت پیش رونده و سریع روبه جلویی را آغاز کرده ایم که  می توان امید و تولید خوب را در افق آن دید .

تهیه و تنظیم : طهماسبی

انتهای پیام /

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه