رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۲ دی ۱۳۹۷ - ۰۶:۱۲
  • کد خبر : ۱۳۳۶
  • مشاهده :70 views
مدیر عامل شرکت ملی مس مطرح کرد :

کارخانه اسید سولفوریک مس سرچشمه اواخر بهمن ماه به بهره برداری می رسد

محمد رضا بنی اسدی راد گفت : اواخر بهمن ماه کارخانه اسید سولفوریک به بهره برداری می رسد که بعد از راه‌اندازی کارخانه اسید، شرکت مس وارد فاز حمل‌ونقل تولیدات این کارخانه برای فروش و صادرات خواهد شد لذا در این راستا، باید زیرساخت‌های حمل اسید و مخازن نگه‌داری اسید در منطقه و در بندرعباس، با […]

محمد رضا بنی اسدی راد گفت : اواخر بهمن ماه کارخانه اسید سولفوریک به بهره برداری می رسد که بعد از راه‌اندازی کارخانه اسید، شرکت مس وارد فاز حمل‌ونقل تولیدات این کارخانه برای فروش و صادرات خواهد شد لذا در این راستا، باید زیرساخت‌های حمل اسید و مخازن نگه‌داری اسید در منطقه و در بندرعباس، با سرعت بیشتری مهیا شود .

به گزارش ” کارگران کرمان “ محمدرضا بنی‌اسدی‌راد مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به  این  امر که پروژه  اسید در اواخر بهمن‌ماه به بهره‌برداری خواهد رسید، گفت: بعد از راه‌اندازی کارخانه اسید، شرکت مس وارد فاز حمل‌ونقل تولیدات این کارخانه برای فروش و صادرات خواهد شد که در این راستا، باید زیرساخت‌های حمل اسید و مخازن نگه‌داری اسید در منطقه و در بندرعباس، با سرعت بیشتری مهیا شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: با اجرای پروژه اسید سرچشمه، شرکت مس وارد کار بسیار بزرگ، سنگین و دشواری شده و همه بخش‌های طرح باید دقیق و حساب‌شده پیش برود.

وی با تاکید بر پایش منظم طرح و ضرورت ممیزی مستمر همه بخش‌های پروژه اسید، ادامه داد: با اجرای پروژه اسید سولفوریک مجتمع مس سرچشمه، شرکت مس وارد کار بسیار بزرگ، سنگین و دشواری شده و همه بخش‌های طرح باید دقیق و حساب‌شده پیش برود و سازوکارهای لازم برای این پروژه، از تولید تا عرضه، در نظر گرفته شود.
مهندس بنی‌اسدی‌راد، با اشاره به بازار خوب اسید در داخل و خارج از کشور، گفت: ضمن توجه ویژه به حوزه صادرات، باید در زمینه عرضه و مصرف اسید، با مصرف‌کنندگان داخلی هم همچنان جلساتی به‌منظور تعامل بیشتر برگزار شود و امور مربوط به عرضه محصول اسید در بورس نیز با جدیت دنبال شود.

مدیر عامل شرکت مس با تاکید بر این‌ که راه‌اندازی کارخانه اسید سولفوریک را باید یک انقلاب در زمینه کشاورزی دانست، افزود: اغلب کشاورزان کلان، در جریان اجرای این پروژه و عظمت و اهمیت آن قرار گرفته و برخی نیز برای اسید تولیدی آن اعلام نیاز کرده‌اند.
وی ادامه داد: اما در زمینه اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به کشاورزان خرد، نیاز به فرهنگ‌سازی است و این موضوع باید در کنار دیگر بخش‌ها، مورد توجه ویژه قرار گیرد تا صاحبان زمین‌های کشاورزی کوچک‌تر هم بدانند که چنین بستر مناسبی برای استفاده از اسید فراهم شده است.

بنی اسدی تصریح کرد  : پروژه اسید سولفوریک مجتمع مس سرچشمه، از مهم‌ترین طرح‌های زیست‌محیطی شرکت ملی صنایع مس ایران است که با راه‌اندازی آن، ضمن این‌ که صنعت مس به یک صنعت سبز تبدیل خواهد شد، زمینه‌های افزایش تولید با بهره‌برداری اسمی از کارخانه ذوب فلش نیز فراهم می‌‌شود و شرکت مس به توسعه پایدار دست خواهد یافت.

مدیر عامل صنایع مس خاطر نشان کرد : این کارخانه، با ظرفیت اسمی ۶۱۰هزار تن طراحی ‌شده و با بهره‌برداری از آن، مجموع ظرفیت واقعی کارخانه جدید اسیدسولفوریک مس سرچشمه و کارخانه قدیم، به ۸۰۰هزار تن در سال خواهد رسید.

تهیه و تنظیم : طهماسبی

انتهای پیام /

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه