رفتن به بالا
  • شنبه - ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۵
  • کد خبر : ۱۳۷۹
  • مشاهده :41 views
مدیرکل بازرسی وزارت کار،تعاون و رفاه اجتماعی:

۱۲ درصد قانون کار به ایمنی محیط تعلق دارد/اشتغال ۲۴درصدی نیروی انسانی کشور درمعادن کرمان

علی مظفری گفت : استان کرمان به علت تعدد معادن دارای بیشترین نیروی شاغل در این بخش است که نزدیک به ۲۴ درصد از کل یعنی ۱/۴ جمعیت کل شاغلین کشور د رمعادن به فعالیت می پردازند. به گزارش” راه آرمان “ علی مظفری مدیرکل بازرسی وزارت کار در مراسم تجلیل از برگزیدگان اولین المپیاد ایمنی […]

علی مظفری گفت : استان کرمان به علت تعدد معادن دارای بیشترین نیروی شاغل در این بخش است که نزدیک به ۲۴ درصد از کل یعنی ۱/۴ جمعیت کل شاغلین کشور د رمعادن به فعالیت می پردازند.

به گزارش” راه آرمان “ علی مظفری مدیرکل بازرسی وزارت کار در مراسم تجلیل از برگزیدگان اولین المپیاد ایمنی کشور به میزبانی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی کرمان گفت : ایمنی در واقع سرمایه گذاری است و سازمان بین المللی کار و انجمن بین المللی تامین اجتماعی طی مطالعه در کارگاه های دنیا به این نتیجه رسیده اند که بازگشت سرمایه در ایمنی کار تا ۵ برابر افزایش سرمایه را دارد.

مدیرکل بازرسی وزارت کار افزود : ایده برگزاری المپیاد ایمنی در کشور با توجه به برگزاری موفق این المپیاد در استان کرمان شکل گرفت و یکی از پیشنهادات جمهوری اسلامی ایران در جشن سده انجمن بین المللی کار را خواهیم داد که هر سه سال یک بار مقارن با برگزاری کنگره جهانی ایمنی و بهداشت کار برگزار می شود.

مظفری تصریح کرد: شاخص سازمان بین المللی کار در پایش عملکرد کشورهای عضو به عنوان معیار استاندارد در حوادث ناشی از کار اعلام می شود، میزان حوادث به جمعیت کارگری است.

وی تاکید کرد : نزدیک به ۸ سال است که روند حوادث ناشی از کار در کشور کاهشی بوده و در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد کاهش در حوادث کار منجر به فوت در کشور داشته ایم.

مدیرکل بازرسی وزارت کار گفت: آموزش ایمنی را به عنوان رکن ارتقاء ایمنی در کارگاه ها قرار می دهیم و باید مسوولان ایمنی با ارتباط با کارفرما به عنوان یک مشاور خیرخواه در ارتقاء شاخص های ایمنی در کارگاه ها اقدام کنند.

وی افزود: ۱۲ درصد قانون کار به موضوع ایمنی و بهداشت کار اختصاص دارد اما همچنان شاهد مرگ ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار کارگر در دنیا هستیم که البته در این زمینه بیماری های کاری ۶ برابر حوادث کار است.

مظفری در پایان خاطر نشان کرد : استان کرمان به علت تعدد معادن دارای بیشترین نیروی شاغل در این بخش است که نزدیک به ۲۴ درصد از کل یعنی ۱/۴ جمعیت کل شاغلین می باشند اما متاسفانه دو موضوع ، عدم بازسازی تجهیزات و ماشین آلات که نزدیک به ۵ دهه در حال استفاد ه هستند و عدم وجود تجهیزات ایمنی که باعث ایجاد حوادث کارگری می شوند لذا برای افزایش بهره وری و سلامت نیروی کار نیازمند اجرای هرچه سریعتر این دو اصل در معادن هستیم .

تهیه و تنظیم : طهماسبی

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه