رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۵:۱۴
  • کد خبر : ۱۳۹۱
  • مشاهده :69 views
مدیرکل ایمنی و بهداشت وزارت صمت خبر داد:

مجتمع مس سرچشمه یکی از صنایع برتر کشور در زمینه HSE در سال ۹۶ معرفی شد

محمد یار احمدی گفت : مجتمع مس سرچشمه یکی از صنایع برتر کشور در زمینه HSE در سال ۹۶ معرفی شده و بزودی از دست وزیر صنعت، معدن و تجارت لوح تقدیر خواهد گرفت. به گزارش”کارگران کرمان “ دکتر محمد یار احمدی ساعتی پیش در حاشیه نشست مدرسه ایمنی، بهداشت محیط زیست و انرژی وزارت […]

محمد یار احمدی گفت : مجتمع مس سرچشمه یکی از صنایع برتر کشور در زمینه HSE در سال ۹۶ معرفی شده و بزودی از دست وزیر صنعت، معدن و تجارت لوح تقدیر خواهد گرفت.


به گزارش”کارگران کرمان “ دکتر محمد یار احمدی ساعتی پیش در حاشیه نشست مدرسه ایمنی، بهداشت محیط زیست و انرژی وزارت صمت در سرچشمه گفت : در خصوص وضعیت HSE مجتمع مس سرچشمه از آمار و ارقام و شاخص هایی که از مس سرچشمه برای وزارت صنعت، معدن و تجارت گزارش می شود می توان این استنباط را داشت که از لحاظ ساختاری و تشکیلاتی این مجتمع یکی از مجتمع های موفق کشور به لحاظ برنامه و پیشگیری و نیروی انسانی متخصص است.
وی افزود: تنها نگرانی که در حوزه HSE مجتمع مس سرچشمه داریم این است که این مجتمع ذاتاً high risk است یعنی فعالیتهایی که اینجا انجام می شود انفجاری و اکتشافی است و برداشت موادی است که ممکن است در مقیاس معادن کوچکتر قابل مقایسه نباشد.
مدیرکل ایمنی و بهداشت وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: وضعیت ایمنی، محیط زیست و انرژی مجتمع مس سرچشمه را به عنوان صنایع پیشرو و برتر در کشور معرفی کردیم که مصداق سخنان ما این است که مجتمع مس سرچشمه یکی از صنایع برتر کشور در زمینه HSE در سال ۹۶ معرفی شده و بزودی از دست وزیر صنعت، معدن و تجارت لوح تقدیر خواهد گرفت.
یاراحمدی عنوان کرد: در حوزه محیط و انرژی، به هر حال معدن آلودگی های زیست محیطی را دارد منتها سوالی که وجود اینکه آیا چیزی که از زمین برداشت کرده و به زمین برمی گردانیم به معنای پیامد زیست محیطی است که در پاسخ باید گفت خیر.
مدیرکل ایمنی و بهداشت وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: ما باید جاهایی که برداشت می کنیم را مجدد بازسازی کنیم که این موضوع جزو وظایف مجتمع نیست چرا که حقوق دولتی آن به حساب دولت می رود و در صورتی که برگردانده شود بخش خصوصی یا بخش ثالث دیگری باید این کار را انجام دهد.
یاراحمدی به فعالیتهای زیست محیطی مجتمع مس سرچشمه اشاره و بیان کرد: توسعه فضای سبز، بازسازی و بازنگری آب از جمله فعالیتهای بخش محیط زیست در مجتمع مس سرچشمه است و از همه مهمتر فرآیندهایی که اینجا برای خردایش و شکستن سنگها انجام می شود در ماشین هایی انجام می گیرد که کمترین مقدار آلودگی را تولید می کند.
مدیرکل ایمنی و بهداشت وزارت صمت با تأکید بر اینکه بیشترین برند مس سرچشمه بخاطر ایمنی آن است، افزود: مجتمع مس سرچشمه وارد استفاده از انرژی های نو شده است که البته این اتفاق مهم با حمایت خودش افتاده  است نه حمایت دولت.

تهیه و تنظیم :عبدالله زاده

انتشار : طهماسبی

انتهای پیام /

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه