رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۰
  • کد خبر : ۱۴۴۹
  • مشاهده :55 views
سناریوی ناتمامِ مشکلات کارخانه روغن نباتی کرمان؛

انجام توافقات اولیه جهت احیای مجدد کارخانه/کارگران خواهان راه اندازی خط تولید

پور ابراهیمی گفت: شرکت روغن نباتی به هیچ بهانه ای نباید متوقف شود، چون استانداردها، توانایی و ظرفیت تولید خوب را دارد و تنها عزم و اراده جدی مدیریتی می خواهد   به گزارش” کارگران کرمان “; کارخانه روغن نباتی کرمان به دلیل نداشتن مواد اولیه در آستانه تعطیلی قرار گرفته است؛ چند روزی است […]

پور ابراهیمی گفت: شرکت روغن نباتی به هیچ بهانه ای نباید متوقف شود، چون استانداردها، توانایی و ظرفیت تولید خوب را دارد و تنها عزم و اراده جدی مدیریتی می خواهد

 

به گزارش” کارگران کرمان “; کارخانه روغن نباتی کرمان به دلیل نداشتن مواد اولیه در آستانه تعطیلی قرار گرفته است؛ چند روزی است که کارگران کارخانه روغن نباتی گلناز با اجتماع در مقابل استانداری و دفتر امام جمعه جوپار خواهان راه اندازی خط تولید هستند.

یکی از کارگران کارخانه در خصوص مشکلات اخیر کارخانه روغن نباتی گلناز در گفتگو باخبرنگار “راه آرمان” اظهار داشت: نزدیک به ۲ ماه است که تولید کارخانه گلناز متوقف شده است و روغن خام برای کارخانه تامین نمی شود.

وی ادامه داد: از آبانماه کارگران حقوق دریافت نکرده اند و اکنون تمام نهادها و ارگان ها عیدی کارمندان و کارگران را پرداخت نموده اند اما متاسفانه کارگران کارخانه روغن نباتی پیگیر معوقات خود هستند.

کارگر کارخانه روغن نباتی گلناز  در خصوص اجتماع اخیر کارگران گفت: کارگران برای راه اندازی خط تولید اجتماع داشتند و مسئولین پیگیر مسئله هستند اما هنوز نتیجه مطلوبی حاصل نشده است.

 انجام توافقات جهت احیای مجدد کارخانه روغن نباتی گلناز

پور ابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در کارگروه رفع موانع مشکلات اخیر کارخانه روغن نباتی گلناز از انجام توافقات جهت رفع مشکلات کارخانه روغن نباتی گلناز و آغاز تولید مجدد این کارخانه خبر داد و گفت: راهکارهای اصولی در این زمینه نیز دیده شده است.

محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به مشکل تعطیلی کارخانه روغن نباتی گلناز اظهار داشت: از طرفی در کشور با نیاز جدی به محصول روغن مواجه هستیم و از سویی این ظرفیت در استان کرمان کنار گذاشته شده که به ضرر تولید، اقتصاد ، اشتغال ،کارگر و مردم است.

وی بیان داشت: نشستی برای رفع مشکل این کارخانه با حضور رئیس و اعضای هیئت مدیره، معاون وزیر صنعت و روسای بانکها، مجموعه شرکت بازرگانی دولتی و … در کمیسیون اقتصادی مجلس برگزار شد.

پورابراهیمی ادامه داد: شرکت حدود ۱۴۰ میلیارد تومان بدهی دارد و امکان اخذ وام جدید  یا خارج شدن از لیست سیاه ندارد، جز به اینکه تعیین تکلیف کنیم که چه اقداماتی را می‌خواهد پیگیری کند.

وی اظهارداشت: شرکت اعلام کرده که اگر ۳۰ میلیارد تومان منابع تامین مالی شود ظرفیت مجدد تولید را می توانند برگردانند، لذا اولین توافق و اقدام باید این باشد که بدهی معوق شرکت را خارج و به بدهی جاری تبدیل کنیم و براساس برنامه زمانبندی منابع جدید را تزریق کنیم که کار تولید آغاز شود.

پورابراهیمی عنوان کرد: اولین اقدام خارج شدن از لیست سیاه بانکی است و دو بانک اصلی طلبکار این توافق را انجام داده اند همچنین توافق اولیه با بانک مرکزی هم انجام شده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: در توافق انجام شده مقرر شد که اگر به هر دلیلی این تصمیم در حوزه بانکی با تاخیر و مشکلی روبه رو شد، شرکت بازرگانی دولتی ظرفیتی را به صورت امانی در اختیار کارخانه روغن نباتی گلناز قرار دهد که با تحویل روغن خام به شرکت، روغن استحصال شده را با برند گلناز تحویل بگیرد.

وی ادامه داد: اجاره انبارهای روغن شرکت گلناز که بزرگترین انبارهای ذخیره سازی را در کشور دارد می تواند برای این شرکت درامدزایی کند و این قرارداد هم شرکت بازرگانی دولتی اعلام آمادگی کرده است.

پورابراهیمی گفت: بخش سوم اقدامات در حوزه شرکت هایی است که اکنون نیاز شدیدی به استفاده از خط تولید موجود روغن نباتی گلناز دارند.

وی ابراز داشت: این شرکت به ۱۳ کشور دنیا روغن صادر کرده پس ظرفیت و استعداد این کار را دارد و نباید اجازه دهیم که دچار مشکل بو تعطیلی شود در حالی که می تواند حداقل هزار نفر اشتغال را احیا کند.

پورابراهیمی خاطر نشان کرد: این شرکت به هیچ بهانه ای نباید متوقف شود، چون استانداردها، توانایی و ظرفیت تولید خوبی دارد و تنها عزم و اراده جدی مدیریتی نیاز دارد.

با این حال تماس های مکرر کارگران کارخانه روغن نباتی گلناز حاکی از عدم حل شدن مشکلات این کارخانه است و کارگران همچنان درگیر مشکلات خط تولید هستند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه