رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۹
  • کد خبر : ۱۴۷۴
  • مشاهده :35 views
عیدی مقام معظم رهبری به محرومان جنوبشرق کشور؛

احداث بزرگترین کارخانه خوراک دام با منحصرترین فن آوری در جنوب کرمان

با تدبیر مقام معظم رهبری وعزم فرماندهی مرکز راهبردی سپاه پاسدارن و با همت جوانان انقلابی که به دانش فرآوری و تولید علوفه دست پیدا کرده اند کارخانه تولید خوراک دام به زودی در مناطق جنوب کرمان احداث میشود.   به گزارش  کارگران کرمان ،با تدبیر رهبر معظم انقلاب و عزم سردار احمدیان فرماندهی مرکز […]

با تدبیر مقام معظم رهبری وعزم فرماندهی مرکز راهبردی سپاه پاسدارن و با همت جوانان انقلابی که به دانش فرآوری و تولید علوفه دست پیدا کرده اند کارخانه تولید خوراک دام به زودی در مناطق جنوب کرمان احداث میشود.

 

به گزارش  کارگران کرمان ،با تدبیر رهبر معظم انقلاب و عزم سردار احمدیان فرماندهی مرکز راهبردی سپاه پاسدارن و با همت جوانان انقلابی که به دانش فرآوری و تولید علوفه دست پیدا کرده اند کارخانه تولید خوراک دام به زودی در جنوب کرمان احداث می شود

دکتر احمدیان در گفتگو با خبرنگار ما ضمن اعلام این خبر گفت:وسایل کارخانه خوراک دام روز گذشته به سمت جنوب کرمان حمل شد و بزودی شاهد راه اندازی آن در شهرستان رودبارجنوب خواهیم بود.

وی افزود: یکی از بزرگترین مشکلات جنوب شرق کشور فاصله زیاد تا مراکز مصرف است که در نتیجه دلال ها قیمت صیفی را کنترل میکنند و چیزی عاید کشاورز نمیشود و کشاورزان هر چه از فروش محصول صیفی بدست می آورند نهایتا به سختی هزینه های تولید و نهاده را تسویه میکنند.

وی گفت:تا کنون به دلیل عدم وجود صنایع تبدیلی کشاورزان توجه جدی به تولید علوفه نداشتند و تولید علوفه منحصر به مصرف داخلی خودشان بوده است و جنوب شرق به دلیل هوای گرم بهترین نقطه برای تولید علوفه است.

فرمانده مرکز راهبردی سپاه پاسدارن بیان کرد: پس از بررسی های مستمر و کار کارشناسی گروه های جهادی در منطقه به این نتیجه رسیدیم که تنها راه نجات منطقه تولید محصولیست که ماندگاری داشته باشد و بتوان واسطه گری دلالان را قطع کرد.

سردار احمدیان تصریح کرد: تکنولوژی این کارخانه بسیار خاص است و در انحصار کشور های محدودیست که خوشبختانه جوانان انقلابی به آن دست پیدا کرده اند و در نتیجه عمر محصولات تولیدی به دلیل استفاده از این دانش تولید حداقل یک سال و حداکثر ۴ سال است و پیشبینی کردیم اگر به طور متوسط در هر هکتار مزرعه یک نفر مشغول بکار شود ۷۲۰۰ نفر به طور مستقیم مشغول بکار خواهند شد.

وی گفت:ظرفیت تولیدی کارخانه روزانه ۲۴۰۰ تن میباشد در نتیجه این کارخانه ۷۲۰۰ هکتار از مزارع استان را پوشش میدهد
ضمنا این کارخانه تمامی علوفه ها و تقریبا تمامی ضایعات مزارع را به خوراک دام تبدیل و میکند.

انتهای پیام/پ

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه