رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۴
  • کد خبر : ۱۵۶۴
  • مشاهده :14 views
در سی‌امین جشنواره استانی قدردانی از کارگران مطرح شد;

کرمان تولید کننده درب آب معدنی و صادر کننده ۷۰تنی این محصول به کشو رهای همسایه ایران

سی امین جشنواره استانی قدردانی از کارگران گروهای کار و واحدهای کار نمونه استان کرمان‌ باحضور خانی مدیر کل دفتر ترویج آموزش و تحقیقات وزارت تعاون کار و رفاه برگزار شد. به گزارش “کارگران کرمان” ; سلیمانی مدیر فرهنگی اجتماعی اداره کار و رفاه اجتماعی استان کرمان: در سی امین جشنواره استانی قدردانی از کارگران […]

سی امین جشنواره استانی قدردانی از کارگران گروهای کار و واحدهای کار نمونه استان کرمان‌ باحضور خانی مدیر کل دفتر ترویج آموزش و تحقیقات وزارت تعاون کار و رفاه برگزار شد.

به گزارش “کارگران کرمان” ; سلیمانی مدیر فرهنگی اجتماعی اداره کار و رفاه اجتماعی استان کرمان: در سی امین جشنواره استانی قدردانی از کارگران گروهای کار و واحدهای نمونه استان کرمان‌گفت: اگر همه جوامع را بررسی کنیم هیچ‌ مکتبی را سراغ نداریم که در آن مکتب ،  بالاترین مقام یعنی رهبرش پیامبر عظیم اشان بر دستان کارگر بوسه بزند.

وی افزود: امروز دنیا در حال حرکت است لذا ما نباید از این قافله عقب بمانیم و تنها چیزی که ما را با این حرکت همگون می سازد حمایت از  فرهنگ کار  با برگزاری جشنواره های تجلیل از کارآفرینان، گروه کار و کارگران نمونه است.

سلیمانی تاکید کرد: با حمایت دولت، با بستر سازی و ظرفیت سازی مدیران  در جامعه کارگری ، صلابت و تیز هوشی این قشر با همدلی و وحدت در جهت توسعه اقتصادی و تحقق شعار سال که تاکنون حدود ۱۰سال دغدغه رهبری پیرامون مشکلات اقتصادی است; همه بتوانیم در جهت رهنمودهای معظم له گام های ارزنده ای برداریم.

وی ادامه داد: هر ساله بر اساس سیاست های دولت، وزارت خانه و اجرای ماده ۱۹۵ قانون کار از نخبگان با هدف اشاعه فرهنگ کار و معرفی نخبه ها ، ایجاد انگیزه و تشویق کارگران جشنواره امتنان در ۳ بخش صنعت، کشاورزی وخدمات برگزار شود

مدیر فرهنگی اجتماعی اداره کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: از ۱۵۷۰ کارگر نمونه ثبت نامی استان کرمان۲۸۶ نفر در بخش کشاورزی، ۳۹۶ نفردر بخش خدمات؛ ۸۸۵ نفر در بخش صنعت و ۴ واحد نمونه ثبت نام نمودند که از این تعداد ۱۳۷۹ نفر به کمیته داوری راه یافتند و ۳۰۳ طرح کارگر نمونه، ۱۶ گروه کار نمونه و ۳ طرح واحد نمونه به بررسی میدانی معرفی شدند ، بعد از بررسی میدانی امسال ۲ واحد صنعتی گروه کار نمونه ۱ واحد نمونه در بین ۳۱ استان و ۱۳ استان انتخابی نام استان کرمان درخشید.

شریفی مدیر عامل آلومینیوم هزار در جلسه تجلیل از کارگران اظهار داشت: استان کرمان با توجه به اینکه پهناورترین استان است اما همگام با پهناوری و هوش عزیزان جلو نرفته است، با توجه به نامگذاری سال با نام رونق تولید باید نیاز به واردات کمتر شود.

وی با اشاره به صادرات ادامه داد: در تولید درب آب معدنی به جز فویل آلومینیوم بقیه مواد وارداتی بود که با تلاش گروه کارضمن عدم واردات کالا ارز آوری را شاهد بودیم و با با تلاش اتاق بازرگانی تولید درب آب معدنی که در کربلا و نجف مصارف زیادی دارد با توجه به رقبای ایران در این زمینه ۷۰ تن درب آب معدنی صادر شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در سال رونق تولید همه فعالان صنعت همراه با سایر ادارات تلاش کنند تا اینکه صنعت خط اول جبهه اقتصادی،  در مسیر ثبت سفارشات گام بردارند و همانند کشور ترکیه که با شکوفا شدن صنعت همراه اروپا پیشرفت نمود ایران به پیشرفت های چشمگیر دست یابد.

انتهای پیام/ر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه