رفتن به بالا
  • جمعه - ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۶
  • کد خبر : ۱۵۹۲
  • مشاهده :39 views
در خطبه های این هفته نماز جمعه استان کرمان عنوان شد؛

برخی مشکلات ناشی از بی‌عرضگی مسئولان است/ رونق تولید بهترین سلاح در مقابل جنگ اقتصادی دشمن است

آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد. به گزارش کارگران کرمان “؛ آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد که مشروح […]

آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد.

به گزارش کارگران کرمان “؛ آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد که مشروح خطبه ها را در زیر می خوانید:

امام جمعه کرمان: برخی مشکلات ناشی از بی‌عرضگی مسئولان است/ آغاز خوبی بر بدعهدی های اروپا و آمریکا شروع شده است

حجت‌السلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان کرمان در اولین جمعه ماه مبارک رمضان در خطبه های نماز جمعه در جمع مردم و مسئولین شهر کرمان با اشاره به آیات قرآن در زمینه جرم و جنایت گفت: اولین و آخرین کسی که پا به دنیا گذاشته است همه دچار حوادث قیامت هستند.

وی ادامه داد:کیفر روز قیامت و ترس و اضطراب در چهره گناهکاران دیده می‌شود در حالی که این افراد فعالیت‌های زیادی انجام داده‌اند اما به خاطر ریاکاری مورد قبول خداوند نبوده است.

امام جمعه شهر کرمان بیان کرد: عده ای که در دنیا مال و ثروت در اختیارشان بوده است در حالی از دنیا می روند که این اموال را در راه خدا خرج نکرده اند؛ گفتنی است که این افراد فرزند صالحی نیز از خود بر جا نگذاشته اند و در روز قیامت بسیار شرمنده هستند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به نامه امام علی علیه االسلام به یکی از فرماندارنش گفت: ایشان اینگونه نوشته بودند که از آتشی بترس که ژرفای آن بسیار است پس مسئولیتی را که قبول می‌کنی به‌درستی عمل کن و این سخن حضرت برای همگان است.

حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی افزود: این افراد در صف مومنان قرار می گیرند و اعمالشان ناقص است؛ عمل این افراد به مانند گرد و غباری است که در نور دیده می‌شود؛ این افراد در مقابل حرام از خود اختیار ندارند و به سمتش می‌روند.

امام جمعه شهر کرمان با تأکید بر اینکه چهار رکن اصل هر کشور و ملت هستند، تصریح کرد: تا زمانی که چهار رکن رعایت شود عزت یک ملت حفظ خواهد شد.

وی با بیان اینکه تفکر حاکم بر جامعه یک رکن از این چهار رکن است که اندیشمندان یک جامعه از چه تفکری استفاده می‌کنند، عنوان کرد: قانون و مقرارت ساری و جاری بر یک کشور رکن دیگری است که باید ببینیم چه مقدار طبق عدالت نوشته شده‌اند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کارگزاران یک جامعه از جمله ارکان مهم است، ابراز کرد: چرا که این افراد باید قوانین را اجرا کنند که نوبت برای تامین همین خواسته است؛ همچنین رکن چهارم مردم هستند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان ادامه داد: مردم بصیر، آگاه و همیشه در صحنه مشکلات جامعه خود را برطرف می‌کنند و عزت در سایه همین چهار رکن است و هر کس در طول تاریخ از این چهار رکن عدول کرده است، نتیجه سهمگین و بد آن را دیده است.

حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی تأکید کرد: در اوضاع سخت اقتصادی باید به فکر مردم باشیم و متوجه باشیم که بخشی از گرانی ها ریشه خارجی دارند؛ اما گاهی  این گرانی‌ها به خودمان مربوط است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مسئولان جهادگر و توانایی در کشور داریم، اظهار کرد: با این وجود برخی مشکلات ناشی از بی‌عرضگی مسئولان است و بخش دیگر به سودجویی و بی‌رحمی برخی از مردم برمی‌گردد.

امام جمعه شهر کرمان با بیان اینکه در موضوع برجام باید در مقابل دشمن بیاستیم و به آنان اعتماد نداشته باشیم؛ چرا که اعتماد به دشمنان نتیجه ای جز ذلت و خواری در پی ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با تأکید بر اینکه آغاز خوبی بر بدعهدی های اروپا و آمریکا شروع شده است و باید در راه با جدیت بیاستیم، تصریح کرد: در این روزها به روحیه انقلابی و حفظ انسجام ملی نیاز داریم.

 

انتهای پیام/م

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه