• تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 18 می 2023 - 15:09
  • کد خبر : 17436
  • چاپ خبر

انعقاد تفاهمنامه همکاری بین میراث فرهنگی و دانشگاه آزاد کرمان

به گزارش کارگذان کرمان:فریدون فعالی امروز ۲۸ اردیبهشت ماه در نشست با رئیس و معاونان دانشگاه آزاد اسلامی کرمان اظهار کرد: اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان کرمان برای اجرای طرح‌های مرمتی نیاز به پشتوانه مطالعاتی و همچنین پژوهش‌های علمی دارد که در این زمینه دانشگاه آزاد می‌تواند کمک زیادی به این اداره‌کل کند. او افزود: در خصوص

به گزارش کارگذان کرمان:فریدون فعالی امروز ۲۸ اردیبهشت ماه در نشست با رئیس و معاونان دانشگاه آزاد اسلامی کرمان اظهار کرد: اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان کرمان برای اجرای طرح‌های مرمتی نیاز به پشتوانه مطالعاتی و همچنین پژوهش‌های علمی دارد که در این زمینه دانشگاه آزاد می‌تواند کمک زیادی به این اداره‌کل کند.

او افزود: در خصوص مرمت یک بنای تاریخی و ایجاد زیرساخت‌های گردشگری نگاه علمی دانشگاهیان و نگاه تخصصی میراث‌فرهنگی بسیار متفاوت است که باید این نگاه‌ها همسو شوند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری، صنایع‌دستی استان کرمان به انعقاد تفاهمنامه با دانشگاه باهنر و و نتایج مطلوب آن در حوزه میراث‌فرهنگی اشاره کرد و گفت: انعقاد تفاهمنامه با دانشگاه آزاد کرمان نیز با هدف استفاده از منابع و ظرفیت‌های موجود طرفین برای ارتقاء سطح همکاری دوجانبه، صیانت از آثار ارزشمند فرهنگی، تاریخی، طبیعی و معنوی، استفاده از توانایی‌های جامعه دانشگاهی و همچنین ارتباط و تبادل امکانات و اطلاعات علمی و پژوهشی است.

فعالی از ایجاد ارتباطات علمی از طریق دوره‌های آموزشی، کارگاه‌ها، سمینارها و نمایشگاه‌های علمی، تحقیقاتی مشترک با دانشگاه آزاد اسلامی کرمان خبر داد و خاطرنشان کرد: استفاده بهینه از ظرفیت‌های انجمن‌های علمی و کانون‌های فرهنگی دانشجویی از دیگر مواردیست که در تفاهمنامه مذکور آورده شده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه

برچسب ها