• تاریخ انتشار : سه‌شنبه 23 می 2023 - 17:48
  • کد خبر : 17522
  • چاپ خبر

بیکاری کارگران یک کارخانه کرمان با قطع سوخت و ایده استاندار برای مدیریت خاموشی کشاورزان

به گزارش کارگران کرمان: محمدمهدی فداکار روز سه شنبه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمان افزود: دستگاه های اجرایی بدهی ها را مهلت بدهند تا کار تعطیل نشود. وی بدون نام بردن از آن کارخانه که تعطیل شده بود، اظهار داشت: رفع برخی مشکلات فضای کسب و کار در اختیار استان نیست

به گزارش کارگران کرمان:

محمدمهدی فداکار روز سه شنبه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمان افزود: دستگاه های اجرایی بدهی ها را مهلت بدهند تا کار تعطیل نشود.

وی بدون نام بردن از آن کارخانه که تعطیل شده بود، اظهار داشت: رفع برخی مشکلات فضای کسب و کار در اختیار استان نیست اما مابقی باید توسط دستگاه ها پیگیری و رفع شود و در این زمینه نگذارید که کار مردم زمین بماند.

ایده استاندار کرمان برای خاموشی موتورپمپ‌ها

نماینده عالی دولت در استان کرمان همچنین با اشاره به برنامه خاموشی ها در تابستان عنوان کرد: برای رفع مشکل خاموشی موتور پمپ های کشاورزی نیز الگویی در رفسنجان ایجاد شده که باید در کل استان اجرا شود؛ باید قالبی ارائه کنیم که کشاورزان دچار مشکل نشوند.

وی ادامه داد: سال گذشته برق کشاورزان رفسنجان را قطعی بیشتری دادیم که جنوب شرق استان کرمان آسیب نبیند اما امسال برخی از مردم و کشاورزان نامه نوشتند و می گویند برق خانگی ما را قطع کنید اما موتور پمپ ها فعال باشد.

فداکار افزود: از طرفی مصوبات بالادستی داریم که برق خانگی را قطع نکنیم که باید این موضوع را در استان تدبیر کنیم.

استاندار کرمان تاکید کرد: اگر هفته ای یکبار برق موتورپمپ ها به صورت منطقه ای قطع شود، کشاورز مصرف برق خود را کنترل می کند؛ الگویی با کار جمعی ایجاد شود تا با مصوبه استان این مشکل را رفع کنیم و بین برق خانگی و صنعت تعادلی ایجاد شود تا زندگی مردم آسیب نبیند.

به گزارش ایرنا همچنین در این نشست تحلیل وضعیت بازار کار استان کرمان با توجه به اطلاعات مرکز آمار، پایش فضای کسب و کار در زمستان ۱۴۰۱، گزارش اشتغال دستگاه های اجرایی و نظارت بر طرح ها، آسیب شناسی فضای کسب و کار و تاثیر عملکرد دستگاه ها، وضعیت اعتبارات تبصره ۱۸ در سال جاری و عملکرد مصوبات این کارگروه بررسی شد.

لینک کوتاه

برچسب ها