• تاریخ انتشار : سه‌شنبه 23 می 2023 - 17:38
  • کد خبر : 17515
  • چاپ خبر

واکنش رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان کرمان به تحریم‌های اتحادیه اروپا

به گزارش کارگران کرمان: محسن نیک‌ورز که نخستین قاضی تحریم شده از استان کرمان است، به تحریم شدنش از سوی اتحادیه اروپا واکنش نشان داد و اظهار داشت: اعمال تحریم‌های ظالمانه دشمنان را نشانه استیصال آنها است. وی افزود: از دشمنانی که از اسلام و انقلاب اسلامی ایران ضربه‌ها خورده‌اند، نمی‌توان توقع داشت که در

به گزارش کارگران کرمان: محسن نیک‌ورز که نخستین قاضی تحریم شده از استان کرمان است، به تحریم شدنش از سوی اتحادیه اروپا واکنش نشان داد و اظهار داشت: اعمال تحریم‌های ظالمانه دشمنان را نشانه استیصال آنها است.

وی افزود: از دشمنانی که از اسلام و انقلاب اسلامی ایران ضربه‌ها خورده‌اند، نمی‌توان توقع داشت که در مقابل نظام جمهوری اسلامی ساکت و آرام بنشینند، چرا که دشمن، دشمن است و با هر حرکت هوشیارانه و در مسیر حفظ منافع ملی کشور، برافروخته‌تر شده و در مسیر دشمنی خود، عنادآمیزتر و خصمانه‌تر اقدام می‌کند.

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان کرمان بیان کرد: مفتخر بر این فرمایش بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی هستیم که فرمودند «اگر دیدید دشمن از شما تعریف می‌کند، بدانید اشتباه کرده‌اید»، به ملت گفتند «دشمن اگر از کسی تعریف کرد باید از او حذر کنید.»

وی تصریح کرد: با تحریم شدن از سوی اتحادیه اروپا به این باور رسیده‌ام که هر اقدام هر چند کوچک ما نیشتری بر جان دشمنان این سرزمین و نظام مقدس بوده و افول و هلاکت آنها نزدیک‌تر می‌کند، از این رو بر خود می‌بالم و در این مسیر با تاسی به سیدالشهدای جبهه مقاومت و با پشتیبانی ملت همیشه سرافزار ایران اسلامی به پیش خواهم رفت.

نیک‌ورز یادآور شد: بهانه دشمنان در اعمال تحریم اخیر، برخورد قاطع با هنجارشکنان و قانون‌شکنان در اغتشاشات سال‌های 1398 و 1401 بوده است و در این ارتباط باید تاکید کنم که دستگاه قضایی در مسیر اجرای حق و عدالت و به عنوان پشتیبان حقوق فردی و اجتماعی افراد، ضمن پشتیبانی قاطع از ضابطان قانونی خود، اجازه نمی‌دهد که عده‌ای محدود، غرض‌ورزانه آرامش و امنیت عمومی جامعه که مرهون خون شهدای این سرزمین است را بر هم زنند و در این مسیر هیچ تهدید، تطمیع و تحریمی اثرگذار نخواهد بود.

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان کرمان گفت: در صراط مستقیم اجرای عدالت و دفاع از حقوق حقه ملت انقلابی و مسلمان ایران اسلامی از هیچ تحریم، تهدید و عربده‌کشی نهراسیده و قصد دارم که فرزند خلف این سرزمین و این ملت جهادگر و استکبارستیز باشم.

به گزارش تسنیم، اتحادیه اروپا باری دیگر با تکرار ادعای نقض حقوق بشر در ایران، پنج فرد و دو نهاد ایرانی را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد. وبگاه شورای اروپا با انتشار بیانیه‌ای از اعمال هشتمین بسته تحریمی اتحادیه اروپا علیه پنج فرد و دو نهاد ایرانی با ادعای دست داشتن در «نقض حقوق بشر» خبر داده است.

تحریم‌های جدید شامل سلمان آدینه‌وند، فرمانده فعلی یگان امداد نیروی انتظامی تهران بزرگ، سعید منتظرالمهدی سخنگوی فرماندهی کل انتظامی ایران، سید محمدامین آقامیری دبیر شورای عالی فضا مجازی، محسن نیک‌ورز دادستان سابق شهرستان سیرجان و نادر مرادی معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت پایتخت می‌شود. همچنین بسیج دانشجویی و بنیاد تعاون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران نیز مشمول این تحریم‌ها شده‌اند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه

برچسب ها